Towar dnia - OKAZJA

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Dziurawiec Little Misstery-Hypericum Little Misstery

Dziurawiec Little Misstery-Hypericum Little Misstery
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:29.00 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Młoda odmiana o kompaktowych rozmiarach, która przez cały sezon zachwyca mnogością barw. O każdej porze wygląda niepowtarzalnie, zachwycając a to kolorowymi liśćmi, a to urokliwym kwieciem.

Pędy sztywne, wyprostowane, osiągają około 30 cm wysokości, tworzą gęstą, krzewiastą, zgrabną sylwetkę o rozpiętości dochodzącej do 40 cm. Są wyraźnie podbarwione intensywnym odcieniem bordo, który pięknie podkreśla jasne ulistnienie. Tuż po wybiciu z pąków blaszki są kremowo-żółte z malinowym rumieńcem i cieniuteńką linią czerwonego marginesu. Dość szybko ich centralna część zielenieje rozpływając się nieregularną plamą po niemal całej powierzchni i otoczona jest złocistym marginesem.

Od lipca do września roślinę zdobią kwiaty zebrane po kilka sztuk w wierzchotki. Z kulistych pączków rozkłada się 5 niemal okrągłych płatków z delikatnie zaostrzonym końcem i spowitych złocistymi tonami żółci. Układają się na kształt czarki o średnicy blisko 5 cm, otaczając oko długich, jakby nastroszonych, białawych pręcików z kremowymi pylnikami, pośrodku których wyraźnie zaznacza się okazały stożkowaty słupek w kolorze jasnej zieleni.

Odmiana mieszańcowa, którą wyselekcjonował Kieran Dunne w roku 2010 w Irlandii.

Warunki uprawy:

Stanowisko – najlepiej czuje się w pełnym słońcu, ale w lekkim półcieniu też świetnie potrafi rosnąć.

Gleba – dobrze radzi sobie na większości gleb ogrodowych, jednak szczególnie odpowiadają mu te żyzne i lekkie, stosunkowo wilgotne ale i o doskonałej przepuszczalności.

Mrozoodporność zadowalająca, podziemne części roślin z powodzeniem zimują w naszej strefie klimatycznej. Przed nastaniem wiosny ścinamy nisko pozostałości zeszłorocznych pędów.

Pięknie prezentuje się w grupie kilku sztuk, gdy powodzią barw zalewa trawiasty skwer lub rabatę, albo tworzy na ich granicy wyborną obwódkę. Tło z ciemnozielonych krzewów podkreśli jego kolorystkę. Jeżeli posadzimy go na brzegu oczka wodnego czy sadzawki, możemy liczyć na dorodne okazy. Kompaktowe rozmiary czynią go również atrakcyjnym elementem pojemnikowych kompozycji.

Roślina ukorzeniona w doniczce C-2.

Inne zdjęcia tego towaru


   (brak innych zdjęć)


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Ostrogowiec czerwony - CENTRANTHUS RUBER

Cena: 23.00 PLN

Otwórz opis produktu

Japońskie Drzewo rodzynkowe-Howenia słodka- Hovenia dulcis

Cena: 150.00 PLN

Otwórz opis produktu

Piers japoński Valley Valentine -Pieris japonica Valley Valentine

Cena: 95.00 PLN

Otwórz opis produktu

Miskant chiński Little Zebra - Miscanthus sinensis etincelle Little Zebra

Cena: 33.00 PLN