Towar dnia - OKAZJA

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Kocimiętka różowa Dawn to Dusk -Nepeta Dawn to Dusk

Kocimiętka różowa Dawn to Dusk -Nepeta Dawn to Dusk
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:20.50 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Odmiana zachwyca bardzo długim okresem nieprzerwanego i obfitego kwitnienia. Ma niewielkie wymagania środowisko, doskonale znosi nasze zimy i nie potrzebuje szczególnych zabiegów. Świetna propozycja dla ogrodników ceniących sobie szybki i ciekawy efekt przy niewielkich nakładach.

To wieloletnia bylina o kępiastym pokroju osiągająca nieco ponad 50 cm rozpiętości i ściśle przesłaniająca podłoże. Mocne, wyprostowane i ładnie rozgałęziające się pędy dorastają zazwyczaj do około 60 – 90 cm wysokości.

Łodygi od samej podstawy okrywają się hojnie atrakcyjnym ulistnieniem. Blaszki jajowate w zarysie, z nieregularnym, drobno ząbkowanym marginesem i krótko zaostrzonym wierzchołkiem. Przybierają barwę oliwkowej zieleni, pokryte są delikatnymi włoskami, a po dotknięciu wydzielają całkiem mocny zapach.

Kwitnie przez całe lato, w okresie od czerwca aż do września, szczyty pędów zwieńczone są wówczas smukłymi kłosowatymi kwiatostanami. Skupiają one dość luźno zebrane w nibyokółki lejkowate, dwuwargowe kwiaty. Mają barwę jasnego, niemal mlecznego różu i subtelnie wychylają się z rubinowo podbarwionych szypułek.

Warunki uprawy:

Stanowisko – najbardziej odpowiadać będzie jej widne miejsce, w pełnym słońcu, ale w upalne lata lubi trochę cienia w godzinach popołudniowych.

Gleba – całkowicie wystarcza jej przeciętna ziemia ogrodowa, o co najwyżej średniej wilgotności i bardzo dobrej przepuszczalności.

Mrozoodporność zupełna na terenie całego kraju. Przekwitnięte kwiaty warto regularnie usuwać, a w pełni lata dobrze jest skrócić pędy, by nadać kępie świeżość.

Rewelacyjnie prezentuje się w nasadzeniu grupowym, szczególnie tworząc obwódki rabat czy alejek. Piękne kompozycje o naturalistycznym charakterze stworzy na słonecznych grządkach z roślinami o trawiastym pokroju. Nadaje się również do uprawy pojemnikowej.

Roślina ukorzeniona w doniczce C-2,5.


Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Róża Babylon Eyes® Glorious

Cena: 95.00 PLN

Otwórz opis produktu

Budleja miniatura Blue Chip®

Cena: 35.00 PLN

Otwórz opis produktu

Klon palmowy Osakazuki- Acer palmatum Osakazuki

Cena: 280.00 PLN

Otwórz opis produktu

Driakiew żółta - Scabiosa ochroleuca Moon Dance

Cena: 27.00 PLN