Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Mięta górska-Pycnanthemum muticum

Cena: 24.00 PLN
Nasza cena: 15.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Wietlica japońska - Athyrium Metallicum

Wietlica japońska - Athyrium Metallicum
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:29.00 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
To bardzo atrakcyjna pod względem kolorystycznym odmiana paproci, która świetnie urozmaici nam ciemniejsze zakątki. Jest częstym gościem w naszych ogrodach, a już bez dwóch zdań musi znaleźć się w zbiorach wielbicieli paproci.

Rośnie w postaci gęstej, rozetowej kępy o wysokości do 40 cm. Liście, szerokie nawet na ponad 10 cm i długie na 40 cm, rozkładają się szeroko i łukowato wyginają na zewnątrz, ukazując pełnię swej urody. Każdy z nich osadzony jest na purpurowym ogonku i pierzasto złożony nawet z kilkunastu par smukłych, głęboko powcinanych blaszek. Ich powierzchnia ma metaliczny, srebrzystoszary kolor, jedynie środkiem, wzdłuż głównego ciemno czerwonego nerwu rozpływa się wyraźnie zielone przebarwienie. Na ich spodniej stronie zawiązują się zarodniki, szczególnie widoczne pod koniec lata. Liście utrzymują swą kolorystykę przez cały sezon, choć jej intensywność zmieniać może się wraz ze zmianą natężenia światła czy pory roku.

Odmiana wyróżniona w 1993 roku przez Brytyjskie Królewskie Towarzystwo Ogrodnicze prestiżowym tytułem Award of Garden Merit. Z uwagi na swe walory dekoracyjne i łatwość w uprawie jako jedyna paproć została w 2004 roku wybrana Plant of the Year przez North American Perennial Plant Association.

Warunki uprawy:

Stanowisko – potrzebuje miejsca chłodnego latem, przynajmniej w półcieniu, a nawet do mocnego ocienienia.

Gleba – lubi żyzne ziemie zasobne w składniki próchniczne, o stałym i wysokim poziomie wilgotności oraz doskonałej przepuszczalności i lekko kwaśnym pH.

Teoretycznie zimować powinna przy spadkach temperatury nawet do -34°C, ale doświadczenia ogrodników wskazują, że w czasie mroźnych i bezśnieżnych zim może przemarznąć, dlatego zawsze pozostawić należy jej uschnięte liście, które stanowią ochronę dla kłączy, a dodatkowo warto zabezpieczyć ją gałązkami igliwia.

Polecana do cienistych zakątków, na ciemniejsze brzegi oczek wodnych. Świetnie współgra z hostami i cieniolubnymi trawami oraz bylinami. Atrakcyjne liście chętnie wykorzystywane są przez florystów jako dekoracja w bukietach.

Roślina ukorzeniona w doniczce C-2.

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Róża Snow Pop-Rosa Snow Pop

Cena: 30.00 PLN

Otwórz opis produktu

Pistacja chińska-Pistacia chinensis

Cena: 78.00 PLN

Otwórz opis produktu

Ognik pomarańczowy - Pyracantha coccinea Orange Glow

Cena: 0.00 PLN

Otwórz opis produktu

Hortensja bukietowa PASTELGREEN -Hydrangea paniculata PASTELGREEN

Cena: 38.00 PLN