Towar dnia - OKAZJA

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Dereń Alba Ivory Hallo-Cornus Alba Ivory Hallo

Dereń Alba Ivory Hallo-Cornus Alba Ivory Hallo
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:36.00 PLN

Chwilowy brak towaru

OPIS PRODUKTU:
Bardzo dekoracyjna odmiana stanowiąca ciekawy i barwny akcent krajobrazu przez cały rok. Ulistnienie zachwyca w pełni sezonu, a nagie pędy wyróżniają się w okresie zimowym. Wart uwagi początkujących i zapracowanych ogrodników, ponieważ ma niewielkie wymagania i właściwie nie potrzebuje dodatkowych zabiegów.

Rośnie w stosunkowo wolnym tempie, w formie niewysokiego krzewu. Przez pierwsze lata uprawy przybiera zgrabną, kulista sylwetkę, z czasem staje się coraz bardziej rozłożysty i osiągać może około 1,5 m rozpiętości. Pędy już tuż na ziemią silnie się rozgałęziają, zagęszczając mocno pokrój. Te młode pokrywa gładka, czerwona kora ze lśniącym woskowym nalotem, na starszych staje się ciemniejsza – wiśniowa, a nawet brązowawa.

Z wiosną hojnie okrywa je dwubarwne ulistnienie. Blaszki mają bowiem barwę zieleni z szarym odcieniem, a od ich brzegów po środek powierzchni wlewa się szerokim pasmem biały, nieregularny margines, jesienią nabierają natomiast różowych rumieńców. Liście sztywne, do 8 cm długości, w zarysie eliptyczne do jajowatych, całobrzegie, zakończone ostrym wierzchołkiem.

Na przełomie maja i czerwca zakwita. Wówczas to pośród listowa ujrzeć możemy baldachy o średnicy około 5 cm, w których gęsto skupione są drobne, żółte kwiatuszki. Z nich zawiązują się małe, kuliste, zielone owoce, które dojrzewając zmieniają kolor z niebieskawych na białe. Stanowią przysmak dla ptaków.

Odmiana wyselekcjonowana w 1994 roku przez Rodneya Baileya w amerykańskim mieście St. Paul.

Warunki uprawy:

Stanowisko – najbardziej odpowiada mu miejsce w pełnym słońcu, ale w półcieniu również ładnie nam urośnie.

Gleba – bardzo tolerancyjny względem podłoża, jednak najdorodniejsze rośliny uzyskać możemy na świeżych ziemiach ogrodowych, bogatych w składniki organiczne, dostatecznie wilgotnych i przepuszczalnych zarazem.

Mrozoodporność zupełna, na terenie całego kraju zimować może nie wymagając dodatkowego zabezpieczenia i nie doznając uszkodzeń. Odporny na warunki miejskie. Zalecane jest regularne, ale niezbyt mocne cięcie, by utrzymać intensywną kolorystykę pędów.

Doskonale nadaje się do zagospodarowania większej powierzchni, posadzony w rzędzie stworzy dorodny szpaler. Ładnie prezentuje się na trawiastym skwerze czy na tle krzewów o ciemnym ulistnieniu. Udekoruje nam również brzeg oczka wodnego. Nadaje się do nasadzeń w parkach, wzdłuż alejek, chodników i na osiedlowych zieleńcach.

Roślina ukorzeniona w doniczce.

Przedmiotem sprzedaży jest roślina ukorzeniona w doniczce C-3 , o wysokości 50-60 cm.

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Hortensja bukietowa Pinky Winky na pniu - Hydrangea paniculata Pinky Winky

Cena: 150.00 PLN

Otwórz opis produktu

Kalina japońska Cascade szczepiona na pniu 80 cm - Viburnum plicatum Cascade

Cena: 120.00 PLN

Otwórz opis produktu

Drżączka Limouzi - Briza Limouzi

Cena: 27.00 PLN

Otwórz opis produktu

Hortensja bukietowa Candlelight - Hydrangea paniculata Candlelight

Cena: 56.00 PLN