Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Lilak Palibin na pniu - Syringa Palibin na pniu 80 cm

Cena: 100.00 PLN
Nasza cena: 80.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Pieris Forest Flame - Pieris Forest Flame

Pieris Forest Flame - Pieris Forest Flame
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:45.00 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Zimozielony, wolno rosnący krzew.Młode przyrosty w intensywnie czerwonym kolorze stanowią o oryginalnościtego krzewu. Kolorystyka jesienna wielu krzewów w przypadku pierisów ma inny czas- to wiosna , wczesnym latem przybierają "jesienne"barwy.Jaskrawa czerwień z zielonymi liśćmi to wspaniały kontrast.Wiosną zmienia się koloryt liści od czerwieni, poprzez różowy, ostatecznie po ciemnozielony.
To okaz zimozielony, rośnie stosunkowo wolno, rzadko osiągając powyżej 1,5 m wysokości. Pędy sztywne, wyprostowane, formują zwartą sylwetkę o zgrabnym pokroju i rozpiętości niespełna 1 m.

Szczególnie atrakcyjnie prezentują się liście, o skórzastych, układających się skrętolegle blaszkach. Mają one do 6 cm długości, lancetowaty kształt z ostrymi wierzchołkami i drobniutko piłkowanymi obrzeżeniami. Wiosną rozwijają się w skupiskach po kilkanaście sztuk na szczytach pędów. Z pąków wybijają w odcieniu intensywnej czerwieni, wtedy to krzew rzeczywiście wygląda jak płonący las: u dołu stare zielone liście, ponad którymi górują płomienne, najmłodsze przyrosty. Stopniowo jaśnieją nabierając najpierw łososiowych tonów, następnie delikatnego różu i kolejno kremowych przebarwień. Latem zaś cała powierzchnia ma kolor ciemnej zieleni.

Całości dopełniają kwiaty, choć nie pojawiają się regularnie i obficie, to jeszcze mocniej potęgują kolorystyczne doznania. Rozwijać mogą się w kwietniu i maju w postaci białych dzwoneczków, skupionych w długie na około 15 cm wiechowate kwiatostany, zwisające ze szczytów pędów.

Odmiana wprowadzona na rynek ogrodniczy w połowie ubiegłego stulecia przez szkółkę z Sunningdale w Wielkiej Brytanii. W 1993 roku otrzymał prestiżową nagrodę Award of Garden Merit od członków Brytyjskiego Królewskiego Towarzystwa Ogrodniczego.

Warunki uprawy:
Stanowisko – ciepłe i zaciszne, najbardziej odpowiadać będzie mu półcień. W gorących promieniach ostrego słońca czy pod wpływem mroźnych wiatrów doznawać może uszkodzeń.

Gleba – lubi lekkie, świeże i próchniczne ziemie ogrodowe, o stałym, umiarkowanym poziomie wilgotności oraz kwaśnym odczynie.
Zaleca się również regularne ściółkowanie podłoża.

Mrozoodporność duża.


Doskonały okaz na wrzosowiska jak i na reprezentacyjny skwer jako soliter. Na skraju zagajników znajdzie schronienie i przed porywami i bezpośrednimi promieniami słońca, a jednocześnie fenomenalnie je urozmaici i ożywi. Z uwagi na powolne tempo wzrostu można go z powodzeniem uprawiać w donicach na lekko zacienianym balkonie czy tarasie i wówczas na zimę przenieść będzie należało go do chłodnego pomieszczenia.

Przedmiotem sprzedaży jest roślina ukorzeniona w doniczce C-2

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Hortensja bukietowa Lime Light na pniu -Hydrangea paniculata Lime Light

Cena: 135.00 PLN

Otwórz opis produktu

Klon Palmowy czerwonolistny -Acer Palmatum atropurpureum

Cena: 750.00 PLN

Otwórz opis produktu

Buddleja Dawida Free Petite® Tutti Fruitti– Buddleja davidii Free Petite® Tutti Fruitti

Cena: 39.00 PLN

Otwórz opis produktu

Mukdenia Rossa- Aceriphyllum rossi

Cena: 29.00 PLN