Towar dnia - OKAZJA

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Wawrzynek Eternal Fragrance-Daphne Eternal Fragrance

Wawrzynek Eternal Fragrance-Daphne Eternal Fragrance
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:85.00 PLN

Chwilowy brak towaru

OPIS PRODUKTU:
Wspaniała odmiana, jedna z najdłużej i równomiernie kwitnących, a do tego roztaczająca przyjemny zapach i zachowująca atrakcyjny wygląd również w okresie zimowym. Zachwyciła już wielu specjalistów sztuki ogrodniczej, warta polecenia do każdej kompozycji.

Jest krzewem o zwartej, kulistej sylwetce. Liczne, sztywne pędy rozgałęziają się tuż nad podłożem tworząc gęstą poduchę osiągającą nie więcej niż 1 m wysokości i niemal identyczną rozpiętość.

Liście niemal siedzące, układają się skrętolegle wybornie wypełniając pokrój. Blaszki skórzaste, w zarysie wąsko owalne, całobrzegie, ze stępionym wierzchołkiem. Powierzchnia matowa, z wyraźnym, głęboko biegnącym od podstawy po szczyt nerwem głównym. Młode liście w kolorze energetycznej zieleni, starsze ciemniejsze, bardziej stonowane.

W okresie od kwietnia do października okrywa się kwiatami, zebranymi na końcach tegorocznych pędów na ogół po 10 w zgrabne główki o średnicy do 5 cm. Każdy o czterech, u podstawy rurkowato zrośniętych płatkach, które ku górze rozkładają się szeroko, na kształt gwiazd. W pąkach subtelnie różowe, później białe z oczkiem pręcików wychylających swe żółte pylniki. Pięknie lśnią w słońcu, przyciągają owady i uwalniają przyjemną dla naszych zmysłów woń.

Odmiana o pochodzeniu ogrodniczym, którą z końcem ubiegłego wieku wyselekcjonował w Wielkiej Brytanii Anthony Robin White. Na rynki ogrodnicze trafiła w 2005 roku, w 2007 została objęta ochroną licencyjną, znana jest również jako Daphne × transatlantica 'Blafra' . W 2012 roku Brytyjskie Królewskie Towarzystwo Ogrodnicze, doceniając jej walory dekoracyjne i uprawowe wyróżniło ją prestiżowym tytułem Award of Garden Merit, a w rok później zdobyła złoty medal w kategorii „Nowa roślina” na targach Salon du Vegetal we francuskim mieście Angers. 

Warunki uprawy:

Stanowisko – lubi miejsca ciepłe i jasne, słoneczne, po lekko ocienione.

Gleba – preferuje ziemie bogate w składniki próchniczne, świeże i przepuszczalne, umiarkowanie wilgotne i o dobrej przepuszczalności, najlepiej o odczynie zasadowym. Dorosłe okazy tolerują okresowe niedobory wody.

Zimować może przy spadkach temperatury do około -25°C, a zatem w okresie srogich i bezśnieżnych zim warto go zabezpieczyć chociażby kopczykując u podstawy.

Doskonałym pomysłem jest posadzenie kilku okazów wzdłuż uczęszczanej ścieżki lub pobliżu okna albo miejsca wypoczynku – nie tylko będziemy mogli przez długi czas podziwiać kwiaty, ale również cieszyć się ich zapachem. Świetnie wkomponują się w aranżacje skalne i żwirowe. Z powodzeniem rosnąć mogą w dużych donicach i pojemnikach dekorując taras, balkon czy frontowe schody.Przedmiotem sprzedaży jest roślina ukorzeniona w doniczce C-2.

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Kalina japońska Cascade szczepiona na pniu 80 cm - Viburnum plicatum Cascade

Cena: 175.00 PLN

Otwórz opis produktu

Piwonia drzewiasta japońska-Paeonia suffruticosa Shan Hu

Cena: 65.00 PLN

Otwórz opis produktu

Liliowiec Little Grapette - Hemerocallis Little Grapette

Cena: 19.50 PLN

Otwórz opis produktu

Lilak afgański KABUL -Syringa protolaciniata

Cena: 35.00 PLN