Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Miesięcznik dahurski-Menispermum davuricum

Cena: 33.00 PLN
Nasza cena: 25.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Głogownik Red Select- Photinia Red Select

Głogownik  Red Select- Photinia Red Select
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:45.00 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Odmiana głogownika o najbardziej wyraziście czerwonych przyrostach. Zachwyca piękną mieszanką barw.

Rośnie w umiarkowanym tempie formując zwarty, gęsty krzew o szerokości dochodzącej do nieco ponad 2 m. Pędy sztywne, wyprostowane i mocno rozgałęziające się dorastają na ogół na wysokość około 3 m. Te starsze brunatne, młode zaś w kolorze intensywnej, ciemnej czerwieni.

Ulistnienie obfite, ładnie wypełnia pokrój. Liście okazałe, w zarysie owalne do szerokolancetowatych, z drobno piłkowanymi marginesami i wysmukłym, ostrym wierzchołkiem. Pięknie błyszcząca powierzchnia delikatnie zawija się łódeczkowato ku górze wzdłuż nerwu głównego, wyraźnie zaznacza się na niej również sieć użyłkowania. Młode liście przez długi czas po wybiciu z pąków zachowują barwę głębokiej, jaskrawej wprost czerwieni z czasem nabierając purpurowych tonów, wyśmienicie kontrastują z zieloną masą tych starszych, i dają efekt płonącego krzewu.

Na przełomie maja i czerwca zakwita. Na końcach pędów rozwijają się wówczas drobne, białe kwiatuszki zebrane w nieduże, płaskie wiechy. Są źródłem miododajnego pyłku.

Odmiana powstała w wyniku naturalnej mutacji powszechnie znanej Photinia Red Robin.

Warunki uprawy:

Stanowisko – warto wybrać miejsce ciepłe, osłonięte od mroźnych wiatrów, może być w półcieniu, jednak w pełnym słońcu prezentuje się zdecydowanie atrakcyjniej.

Gleba – w zupełności zadowoli się przeciętnym podłożem ogrodowym o umiarkowanej zawartości składników próchnicznych i wilgotności, ale dobrze przepuszczalnych.

Według producentów polecić można ją raczej do nasadzeń w cieplejszych regionach Polski, ale doświadczenia ogrodników wskazują, że świetnie radzi sobie w centralnej części kraju. W chłodniejszych rejonach bezwzględnie młode okazy wymagają okrycia przed srogimi mrozami. Zalecane jest regularne, ale niezbyt mocne cięcie, by zagęszczać pokrój, a przede wszystkim zachęcać roślinę do wytwarzania nowych, barwnych przyrostów.

Z powodzeniem rosnąć może jako soliter, stworzy piękne tło dla jasno kwitnących bylin. W aranżacjach mieszanych stanowić będzie mocny akcent kolorystyczny. Nadaje się do formowania szpalerów i żywopłotów.


Przedmiotem sprzedaży jest roślina ukorzeniona w doniczce C-3 wys.50,70 cm

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Powojnik Diamantina® - Clematis Diamantina®

Cena: 60.00 PLN

Otwórz opis produktu

Amorfa szara- Amorpha canescens

Cena: 65.00 PLN

Otwórz opis produktu

Magnolia dianica Summer Snowflake

Cena: 180.00 PLN

Otwórz opis produktu

Pszonak Constant Cheer - Erysimum Constant Cheer

Cena: 31.00 PLN