Towar dnia - OKAZJA

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Przegorzan banatyński Albus -Echinops bannaticus Albus

Przegorzan banatyński Albus -Echinops bannaticus Albus
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:32.00 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Ciekawy pokrój i oryginalne kwiatostany sprawiają, że roślina ta w każdej aranżacji zwróci na siebie uwagę. Stanowi niebanalny akcent pokrojowy i kolorystyczny, a przy tym potrafi rosnąć zdrowo właściwie w każdych warunkach środowiskowych.

Jest wytrzymałą byliną dorastającą do około 1 m wysokości. Jego mocne, sztywne i dość grube pędy wznoszą się strzeliście ku górze, wytwarzają liczne, choć krótkie rozgałęzienia formując luźną, wyprostowaną sylwetkę o rozpiętości około 50 cm. Nieco zagęszcza ją atrakcyjne listowie. Blaszki długości kilkunastu centymetrów o głęboko powcinanych, niemal pierzastych brzegach, zakończone ostrymi wierzchołkami. Ich powierzchnia ma barwę jasnej zieleni, ale krótkie gęste włoski nadają im mocno srebrzystego blasku. Podobnie lśnią na szczytach pędów okazałe, bo o średnicy ponad 5 cm, idealnie kuliste kwiatostany. Zdobią one ogród przez większość letnich dni, bo już od czerwca po koniec sierpnia. Skupiają ściśle ogrom drobnych, rurkowatych kwiatów, z wnętrza których sterczą sztywno ciemnoniebieskie pręciki, a 5 długich, wąskich płatków w kolorze śnieżnej bieli rozkłada gwiaździście swe końce. Spraszają one mnóstwo owadów, są cennym źródłem pyłku.

Warunki uprawy:

Stanowisko – roślina światłolubna, preferuje miejsca w pełni nasłonecznione, ale poradzi sobie również w tych lekko ocienionych.

Gleba – bardzo tolerancyjny względem podłoża, ładnie rośnie właściwie w każdych, nieskrajnych warunkach. Najbardziej odpowiadać mu będzie przeciętnie zasobna i luźna ziemia, o dobrej przepuszczalności i niedużej wilgotności.

Mrozoodporność całkowita, zimować może w naszym kraju nie wymagając dodatkowego zabezpieczenia. Zaleca się ściąć zasychające kwiatostany, jest szansa, że powtórzy kwitnienie w sezonie.

Rewelacyjnie podkreśla charakter ogrodów śródziemnomorskich i nasadzeń naturalistycznych. Pięknie komponuje się z roślinami na skalniakach i żwirowiskach. Bardzo lubiany przez florystów do tworzenia zarówno żywych jak i suchych kompozycji.

Roślina ukorzeniona w doniczce C-2.

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Mamutowiec olbrzymi Pendulum- Sequoiadendron giganteum Pendulum

Cena: 220.00 PLN

Otwórz opis produktu

Rozplenica japońska - Pennisetum alopecuroides Japonicum

Cena: 24.00 PLN

Otwórz opis produktu

Klon palmowy KATSURA - Acer palmatum Katsura

Cena: 680.00 PLN

Otwórz opis produktu

Miskant chiński White Rush Gold Bar - Miscanthus sinensis White Rush Gold Bar

Cena: 35.00 PLN