Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Lilak Palibin na pniu - Syringa Palibin na pniu 80 cm

Cena: 100.00 PLN
Nasza cena: 80.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Rutewka pachnąca -Thalictrum Perfume Star®

Rutewka pachnąca -Thalictrum Perfume Star®
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:35.00 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Ta pachnąca „gwiazda perfum” zawdzięcza swą nazwę intensywnemu aromatowi, który roztacza. Oryginalne, ażurowe kwiatostany i smukła sylwetka sprawiają, że każda kompozycja, do której ją wprowadzimy nabiera gracji i lekkości.

Pędy dość cienkie, ale sztywne, wznoszą się prosto ku górze osiągając ostatecznie wysokość 60 – 90 cm. U podstawy słabo rozgałęzione, na szczytach zwieńczone okazałymi, rozpierzchłymi baldachami niosącymi delikatne kwiaty. Rośnie w umiarkowanym tempie, z każdym rokiem zyskując na witalności.

Liście formują okazałą, koronkową rozetę o wysokości niespełna 40 cm. Są potrójnie złożone z owalnych w zarysie blaszek, z szeroko ząbkowanym marginesem i krótkim, stępionym wierzchołkiem. Ich gładka powierzchnia ma kolor stonowanej zieleni zmąconej jeszcze niebieskimi tonami.

Wysoko ponad nimi, w okresie od czerwca po koniec sierpnia, z drobnych, pękatych pączków w kolorze subtelnej purpury rozwijają się nietypowej urody kwiaty. Liczne nitkowate pręciki o intensywnym, acz jasnym odcieniu fioletu zakończone są białymi pylnikami i niczym sterczące szpili formują krągłe, puszyste kwiatostany. Wokół nich unosi się przyjemny, mocny zapach zbliżony do wanilii.

Odmianę wyselekcjonował francuski hodowca Thierry Delabroye i najprawdopodobniej pochodzi ona od Thalictrum actaeifolium var. brevistylum.

Warunki uprawy:

Stanowisko – preferuje miejsca przynajmniej półciniste, dobrze jeśli są zaciszne.

Gleba – potrzebuje świeżej ziemi ogrodowej, bogatej w składniki próchnicze, o stałym, umiarkowanym poziomie wilgotności i dobrej przepuszczalności oraz lekko kwaśnym odczynie.

Mrozoodporność całkowita, zimować może bez konieczności okrywania i nie doznając uszkodzeń. Po zakończeniu kwitnienia usuwamy uschnięte pędy kwiatostanowe, a co kilka lat warto podzielić kępę.

Doskonale wpisuje się w charakter naturalistycznych zakątków, zagajników i ogrodów leśnych. Urozmaici mieszane nasadzenia bylinowe i stworzy piękne tło na dalszym planie rabat.

Roślina ukorzeniona w doniczce C-2 z wymaganą licencją.

Inne zdjęcia tego towaru


   (brak innych zdjęć)


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Akebia pięciolistkowa- Akebia quinata

Cena: 27.00 PLN

Otwórz opis produktu

Funkia Fire and Ice- Hosta Fire and Ice

Cena: 24.00 PLN

Otwórz opis produktu

Róża Snow Pop-Rosa Snow Pop

Cena: 30.00 PLN

Otwórz opis produktu

Rozplenica japońska - Pennisetum alopecuroides Japonicum

Cena: 24.00 PLN