Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Mięta górska-Pycnanthemum muticum

Cena: 24.00 PLN
Nasza cena: 15.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Oliwnik Ebbinga zimozielony - Elaeagnus ebbingei

Oliwnik Ebbinga zimozielony - Elaeagnus ebbingei
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:67.00 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Okazały krzew, którego ciemna zieleń listowia stanowi w sezonie piękne tło dla innych, barwnych roślin, a zimą urozmaica i ożywia krajobraz. Jego odporność i wytrzymałość sprawia, że również w naszych ogrodach możemy go z łatwością uprawiać.

Rośnie całkiem szybko, bo nawet powyżej 50 cm rocznie (a potrafi nawet około 70 cm). Mnogie, sztywne, wyprostowane i ładnie rozgałęziające się pędy w kolorze ciemnego brązu, tworzą gęstą sylwetkę. Nieformowany sprawia wrażenie nieuporządkowanego, osiągać może do 4 m wysokości i podobną rozpiętość. Zaleca się jednak jego regularne przycinanie, dzięki czemu odpowiednio go ukształtujemy i okiełznamy nieco jego naturę.

Liście układają się na pędach skrętolegle, przez co pięknie zagęszczają pokrój. Blaszki dorastają do około 10 cm długości, przybierają jajowaty kształt z lekko stępionymi wierzchołkami i gładkimi obrzeżeniami. Wierzchnia strona pięknie lśni odcieniem głębokiej zieleni, dodatkowo pokryta jest maleńkimi, białymi kropeczkami dającymi efekt brokatu. Od spodu zaś powierzchnia przez cały czas przybiera srebrzyste tony. Liście choć dość cienkie, są bardzo mocne, wytrzymałe i prezentują się bardzo zdrowo.

Jesienią, w kątach liści pojawiają się drobne, białe kwiaty. Zebrane po kilka sztuk, subtelnie zwieszają się na cienkich szypułkach. I choć ukryte są w zielonej gęstwinie listowia, roztaczają intensywny, ale przyjemny zapach o słodkawej nucie, szczególnie mocny wieczorami, a przy tym są bardzo lubiane przez pszczoły. Owoce owalne, długości do 1,5 cm, o czerwonej skórce pokrytej srebrzystymi plamkami. Dojrzewają wiosną, w zależności od przebiegu pogody pełnię smaku osiągają w kwietniu lub maju, kiedy stają się słodkawe.

Roślina o pochodzeniu hybrydowym, powstała przez skrzyżowanie Elaeagnus macrophylla i Elaeagnus pungens. Jej walory uprawowe i dekoracyjne zostały nagrodzone przez Brytyjskie Królewskie Towarzystwo Ogrodnicze prestiżową nagrodą Award of Garden Merit.

Warunki uprawy:

Stanowisko – lubi miejsca słoneczne i widne, dobrze jeśli zimą będą dość ciepłe.

Gleba – nie ma większych wymagań w odniesieniu do podłoża, zadowoli się w zupełności przeciętnie zasobną ziemią, o co najwyżej umiarkowanej wilgotności.

Toleruje spadki temperatury do około -23°C, co obecnie pozwala na uprawę na większości terenu naszego kraju. Warto ściółkować przed nastaniem zimy, by zabezpieczyć korzenie przed zamarzaniem, szczególnie przy braku okrywy śnieżnej. Odporny na zanieczyszczenia i wiatr.

Szybkie przyrosty i dobra reakcja na cięcie sprawiają, że doskonale nadaje się do formowania zimozielonych żywopłotów. Prezentują się przez cały rok fantastycznie, osłaniają od wiatru i stanowią rewelacyjny plan dla innych roślin o pstrym ulistnieniu lub kolorowych kwiatach. Z pojedynczych okazów tworzyć można ciekawe architektonicznie bryły.

Roślina ukorzeniona w doniczce C-3wys.80,100 cm

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Miskantus Ruby Cute-Miskant Ruby Cute

Cena: 30.00 PLN

Otwórz opis produktu

Żółtodrzew zwodniczy-Zanthoxylum simulans

Cena: 120.00 PLN

Otwórz opis produktu

Schizachyrium miotlaste The Blues - Schizachyrium scoparium The Blues

Cena: 35.00 PLN

Otwórz opis produktu

Sosna drobnokwiatowa - Pinus parviflora Blue Giant

Cena: 150.00 PLN