Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Hortensja omszona Sargentiana - Hydrangea aspera Sargentiana

Cena: 125.00 PLN
Nasza cena: 125.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Funkia Clifford's Stingray- Hosta Clifford's Stingray

Funkia Clifford's Stingray- Hosta Clifford's Stingray
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:72.00 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Kompaktowych rozmiarów funkia o barwnym ulistnieniu. Jeszcze jedna propozycja dla miłośników gatunku, która wzbogaci kolekcję, a na hostowiskach wprowadzi nieco urozmaicenia.

Należy do mniejszych odmian w gatunku, dorasta bowiem do około 25 cm wysokości. Rośnie w umiarkowanym tempie, formując zwarte kępy osiągające rozpiętość niespełna 30 cm. Ogonki dość grube, sztywne, długości nieco ponad 10 cm. Blaszki masywne, w zarysie jajowate, z wysmukłymi wierzchołkami i sercowatymi nasadami oraz gładkim obrzeżeniem. Powierzchnia delikatnie błyszcząca z wyrazistym, głębokim użyłkowaniem oraz barwnym deseniem, delikatnie pofalowana i układająca się lekko spiralnie. Ciemna, niekiedy nawet oliwkowa zieleń stanowi około połowy do trzech czwartych powierzchni liścia. Biały wzór w środku jest wąski i na ogół z licznymi smugami, od niego rozchodzą się nieregularne pasma odcieni malachitowych, szmaragdowych po wiosenną i morską zieleń.

Zakwita w połowie lipca, wówczas na szczycie wyprostowanego pędu, nieco ponad kępą liści rozwijają się rurkowate kwiaty. Osiągają około 5 cm długości i 2 cm średnicy, przybierają barwę jasnej, pastelowej lawendy. Zebrane są w zwarte okółki, które rozgałęziają się ku górze i z końcem kwitnienia przypominać mogą palmę.

Odmianę wyselekcjonował John Clifford. Jednak źródła są sprzeczne co do jej pochodzenia, jak bowiem podaje American Hosta Society, roślina zarejestrowana została w 2000 roku jako sport Hosta Loyalist, natomiast w dokumentach licencyjnych widnieją informacje, że wyhodowano ją w 2002 roku z rośliny macierzystej Hosta Fire and Ice (https://patents.justia.com/patent/PP17279

Warunki uprawy:
Stanowisko – dobrze radzi sobie w miejscach mocniej ocienionych, ale najbardziej służy jej półcień.
Gleba – preferuje podłoże zasobne i żyzne, o dużej wilgotności i dobrej przepuszczalności, choć całkiem dobrze znosi krótkie okresy przesuszenia.
Wskazane jest ściółkowanie przed nastaniem zimy, zadbać również należy, by wiosną, gdy pojawiają się młode kły, nie uległy one uszkodzeniom pod wpływem późnych spadków temperatury.
Wspaniała odmiana by wprowadzić nieco ożywienia w ciemniejsze zakątki ogrodu, pod korony drzew czy ocienione brzegi oczek i sadzawek. Z uwagi na kompaktowe rozmiary warto posadzić ja na skraju hostowiska.

Roślina ukorzeniona w doniczce c2

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Sporobol różnołuskowy, pachnąca-Sporobolus heterolepis

Cena: 22.00 PLN

Otwórz opis produktu

Pieris japoński Katsura-Pieris japonica Katsura

Cena: 95.00 PLN

Otwórz opis produktu

Budleja dawida Reve de Pap -Buddleja davidii REVE DE PAP BLUE

Cena: 35.00 PLN

Otwórz opis produktu

Hortensja bukietowa Living Passion - Hydrangea paniculata Living Passion®

Cena: 52.00 PLN