Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Mahonia aquifolium Cabaret®

Cena: 110.00 PLN
Nasza cena: 80.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Funkia Night before Christmas - Hosta Night before Christmas

Funkia Night before Christmas - Hosta Night before Christmas
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:24.00 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Odmiana zwraca na siebie uwagę kontrastowo wybarwionymi liśćmi oraz nieco wzniesionym, kopulastym pokrojem. Wyróżni się w każdej aranżacji, urozmaici monotonne nasadzenia, warto ją więc zaprosić na swoje hostowisko, a przez długie lata będzie cieszyć swym zjawiskowym widokiem.

Średniej wielkości funkia, ładnie przyrastająca. Formuje zgrabne i zwarte kępy o średnicy blisko 80 cm i wysokości do 45 cm. Ogonki sztywne i dość wysokie, kremowe z zielonymi obrzeżeniami, unoszą długie na ponad 20 cm blaszki, które urokliwie się przewieszają, nadając charakterystycznej sylwetki. Ich powierzchnia ma nieco smukły, owalny kształt, z krótkim, ostrym wierzchołkiem i wąską, sercowatą nasadą oraz lekko pofałdowanymi marginesami i głębokim użyłkowaniem. Liście niemal w 2/3 spowija głęboka zieleń, środkiem zaś biegnie szeroka, nieregularna, śnieżnobiała smuga. Takie wybarwienie utrzymuje się przez cały sezon.

Zakwita w lipcu, kiedy to na szczytach sztywnych, wznoszących się nawet na 70 cm wzwyż pędów, rozwijają się dość luźno ułożone kwiaty. Mają lejkowaty kształt, osiągają około 5 cm długości i przybierają barwę pastelowej, jasnej lawendy.

Wyselekcjonowana jako sport Hosta „White Christmas” przez Johna Machena w 1994 roku. Jej walory dekoracyjne zostały docenione przez Brytyjskie Królewskie Towarzystwo Ogrodnicze, które w 2012 roku przyznało jej prestiżowe oznaczenie Award of Garden Merit.

Warunki uprawy:
Stanowisko – najbardziej odpowiednie będzie miejsce cieniste. Nie powinna być eksponowana na działanie promieni słonecznych dłużej niż 25% dnia, i najlepiej, aby było to w godzinach porannych lub przedwieczornych.
Gleba – lubi podłoża zasobne w składniki próchniczne, żyzne, o dobrej przepuszczalności, ale stale zachowujące wysoki poziom wilgotności.
Zimowe chłody nie są jej straszne, choć zaleca się i tak ściółkowanie gatunku. Dość późno zaczyna wegetację, więc wiosenne przymrozki rzadką ją uszkadzają.
Doskonała do nasadzeń masowych pod cienistymi koronami czy na zacienionych, wilgotnych rabatach czy ciemniejszych brzegach sadzawek i oczek wodnych. Ładnie prezentować będzie się również w grupie kilku sztuk na reprezentacyjnym stanowisku.

Roślina ukorzeniona w doniczce c2

Najniższa cena w ciągu ostatniego miesiąca 24 zł.

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Oczar pośredni Feuerzauber - HAMAMELIS intermedia Feuerzauber

Cena: 115.00 PLN

Otwórz opis produktu

Mamutowiec olbrzymi Pendulum- Sequoiadendron giganteum Pendulum

Cena: 220.00 PLN

Otwórz opis produktu

Dawidia chińska- chusteczkowe drzewo-Davidia involucrata

Cena: 450.00 PLN

Otwórz opis produktu

Topola kalifornijska Aurora - Populus candicans Aurora

Cena: 120.00 PLN