Magnolia Burgundy Star

Cena za sztukę:

210.00 

Brak w magazynie

Zamówienia telefoniczne

605 433 164
od 9 do 17

Zamówienia e-mail

biuro@ogrodkroton.pl

Nasze Social Media

adres strony na Faceboku

Magnolia Burgundy Star  to przepiękna i unikatowa odmiana o dużych kwiatach w kolorze głęboko purpurowym. Ceniona także za swój smukły, zwarty pokrój, co jest bardzo rzadkie u magnolii.

Pochodzi z hodowli Marka Jury z Nowej Zelandii. Powstała dzięki skrzyżowaniu odmian: Magnolia lilii flora Nigra oraz magnolia Vulcan.
Jest to niewysokie drzewo o zwartym, wzniesionym, kolumnowym pokroju.
Osiąga do 3 m wysokości, natomiast jej szerokość nie bywa większa niż 1 m.
Liście rośliny są jasnozielone, owalne, mają delikatny połysk, a ich brzegi są nieregularnie i bardzo subtelnie falowane. Jesienią wybarwiają się na żółte odcienie.

Kwitnie zwykle jeszcze przed rozwojem liści – w kwietniu, maju. Zdarza się także, że ponownie rozkwita latem.
Kwiaty swym pokrojem (forma gwiazdy) przypominają nieco te u odmiany Stellata, jednak u burgundy star są one wyraźnie większe, albowiem osiągają 25 cm średnicy.
Płatki są tez sztywniejsze i bardziej mięsiste niż u magnolii Stellata.
Mają piękną, ciemnopurpurową, bordową barwę. Gdy kwiaty są w pąkach ich odcień jest jeszcze ciemniejszy.
Bardzo długo utrzymują się na drzewie w porównaniu z innymi odmianami.

Burgundy star jest odmianą licencjonowaną zarówno w Unii Europejskiej, jak i w USA.
Krzyżowe zapylanie zostało zrobione w 1993 roku, a pierwsze kwiaty pojawiły się w 2002 roku,
Została on opatentowany pod nr licencji PP20346 w 2008 roku.

Zastosowanie
Idealnie będzie prezentować się jako roślina posadzona pojedynczo,jako soliter.

Mrozoodporność bardzo duża do -40C.

Uprawa
Magnolie sadzimy w dołku wypełnionym przygotowaną wcześniej mieszanką kwaśnego torfu i kompostu. Glebę wokół ściółkujemy korą lub torfem. Jest to konieczne, by utrzymać właściwą wilgotność gleby. Ponadto ściółka chroni bryłę korzeniową przed przemarznięciem. Ziemi wokół magnolii nie należy przekopywać, gdyż mają one płytki system korzeniowy. Źle znoszą przesadzanie, więc przed posadzeniem ich do gruntu powinniśmy dobrze się zastanowić i wybrać najlepsze miejsce na stałe.
Wczesną wiosną zaczynamy nawozić, możemy użyć nawozu wieloskładnikowego, przykładowo może być to nawóz Azofoska. Nawozimy do początku lipca. Wokół młodych sadzonek przed zimą usypujemy kopczyk z trocin lub kory, a pozostałą część sadzonki okrywamy dodatkowo gałązkami świerkowymi lub słomą. U starszych egzemplarzy nie jest to konieczne. Magnolia nie wymaga cięcia. Po zimie możemy jedynie przyciąć przyschnięte, przemarznięte lub z jakichś powodów zniszczone końcówki.
Podlewając magnolię, pamiętajmy, aby nie oblewać wodą liści, by nie narazić jej na choroby bakteryjne i grzybowe.
Magnolie wymagają gleb wilgotnych, żyznych, próchniczych o odczynie lekko kwaśnym. Stanowisko powinno być słoneczne do półcienistego, zaciszne i osłonięte od wiatru.

Watro wiedzieć:

Magnolie pochodzą z Azji Wschodniej oraz Ameryki Północnej i Południowej. Nazwę „magnolia” nadał roślinom Charles Plumier, by upamiętnić nazwisko cenionego francuskiego botanika – Pierre’a Magnola.
Pąki kwiatów a także kora magnolii lekarskiej, wielokwiatowej, nagiej oraz japońskiej posiadają właściwości lecznicze. Na Dalekim Wschodzie marynuje się płatki kwiatów magnolii nagiej, a liście magnolii japońskiej proszkuje się. Stosuje się je jako przyprawa do ryżu.
Kwiaty magnolii w Chinach uznawane są za symbol szczerości i czystości, a w Korei Północnej kwiat tej rośliny traktowany jest z godnością należną fladze czy godłu. Uważany jest tam za kwiat narodowy.

Przedmiotem sprzedaży jest Magnolia Burgundy Star  to roślina , ukorzeniona w doniczce C-5 , o wysokości ok. 100-120 cm .