Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Hortensja omszona miękkowłosa Aspera-Hydrangea Aspera Macrophyla

Cena: 120.00 PLN
Nasza cena: 90.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Rutewka gigant Elin-Thalictrum Ellin

Rutewka gigant Elin-Thalictrum Ellin
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:29.00 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Rzadko jeszcze widywana w naszych ogrodach bylina. Ceniona ze względu na niepowtarzalną kolorystykę oraz łatwość w uprawie i niezawodną wytrzymałość.Jest najwyższą odmianą spośród rutewek.

Rośnie w umiarkowanym tempie, ale osiąga często ponad 2 m wysokości, a w dogodnych warunkach potrafi dorosnąć do niemal 3 m. Gdy pędy wybijają z ziemi mają wyraziście purpurową barwę, z czasem staję się ciemnozielone, są dość grube, sztywne i wyprostowane wznoszą się ku górze.

Liście okazałe, złożone, potrójnie pierzaste tworzą koronkowe rozety o rozpiętości około 50 cm. Blaszki klapowane, o karbowanych brzegach. Młode podbarwione purpurą, starsze ciemnozielone z charakterystycznymi niebieskimi tonami nadającymi i im nieco srebrzystego blasku.

W lipcu i sierpniu na szczytach pędów, z drobnych, kulistych, również z purpurowych pąków wybijają kwiaty. Ich zielonkawe płatki szybko opadają, natomiast przez długi czas utrzymują się żółtawe, nitkowate pręciki formujące delikatne, małe pomponiki. Zebrane są w dorodne baldachy dając efekt delikatnej mgiełki unoszącej ponad kępą liści. Nie wytwarza owoców.

Odmiana wyselekcjonowana została w Szwecji, jako mieszaniec Thalictrum flavum ssp. glaucum i Thalictrum rochebrunianum. W roku 2016 z uwagi na swe walory uprawowe i dekoracyjne została wyróżniona prestiżową nagrodą Award of Garden Merit przez członków Brytyjskiego Królewskiego Towarzystwa Ogrodniczego.

Warunki uprawy:

Stanowisko – odpowiednie będzie miejsce lekko ocieniane. Skąpana w promieniach słonecznych lepiej będzie kwitnąć, ale wymaga regularnego i dość obfitego podlewania.

Gleba – lubi ziemie żyzne, zasobne w składniki próchniczne, przepuszczalne, ale stale wilgotne o lekko kwaśnym odczynie.

Mrozoodporność całkowita, bezproblemowo zimuje na terenie całego kraju nie wymagając dodatkowego zabezpieczenia. Z uwagi na swe rozmiary konieczne może okazać się jej podaparcie.

Doskonale podkreśla charakter założeń naturalistycznych i kwietnych łąk. Rewelacyjnie wygląda na skraju zagajnika, gdzie znajdzie słońce, wilgotne podłoże i osłonę przed wiatrem. Stanowi niezwykle finezyjne tło dla niższych roślin.

Roślina ukorzeniona w doniczce c2

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Wiśnia piłkowana pendula - Prunus serrulata Kiku-shidare na pniu

Cena: 270.00 PLN

Otwórz opis produktu

Morwa biała płacząca-Morus alba pendula

Cena: 220.00 PLN

Otwórz opis produktu

Baptysja błękitna -Baptisia australis

Cena: 65.00 PLN

Otwórz opis produktu

Hortensja wiechowata MAGICAL HIMALAYA -Hydrangea paniculata MAGICAL HIMALAYA

Cena: 39.00 PLN