Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Mięta górska-Pycnanthemum muticum

Cena: 24.00 PLN
Nasza cena: 15.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Jaśmin gwiazdkowy obrzeżony-Trachelospermum jasminoides Variegatum

Jaśmin gwiazdkowy obrzeżony-Trachelospermum jasminoides Variegatum
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:55.00 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Ciekawa wariacja o pstrym ulistnieniu. Ładnie się rozrasta tworząc okazałe, zachwycające barwą, kształtem i zapachem formy. W naszej strefie klimatycznej polecany raczej do uprawy pojemnikowej.

Silnie się rozgałęzia formując zwartą, gęstą sylwetkę. Dorastać potrafi nawet do 4 m wysokości i ponad 2 m rozpiętości. Pędy liczne, sztywne, młode zielone, starsze zaś z brunatnym odcieniem.

Blaszki liściowe w zarysie szerokojajowate, z krótkim stępionym wierzchołkiem oraz z całymi brzegami zawijającymi się ku górze. Powierzchnia gładka, delikatnie lśniąca, wyróżniająca się marmurkowatym deseniem, w którym mieszają się ze sobą jasne i ciemne tony zieleni oraz kremowa biel dominująca na marginesach. Latem nadaje lekko srebrzystego blasku, jesienią zaś nabiera karminoworóżowych tonów. Osadzone są na krótkich, sztywnych ogonkach, bardzo hojnie zdobią gałązki, fantastycznie zagęszczając pokrój.

Od czerwca do września dodatkową atrakcją są pełne uroku kwiaty, złożone z pięciu białych, smukłych płatków o karbowanych, wywijających się w dół brzegach. Rozkładają się niczym ramiona gwiazd, lekko zwichrowane, otaczając żółte, kontrastujące oczko. Unosi się dookoła nich intensywny, słodkawy zapach, są bardzo lubiane przez owady.

Odmiana wyróżniona w 1993 roku przez Brytyjskie Królewskie Towarzystwo Ogrodnicze prestiżową nagrodą Award of Garden Merit.

Warunki uprawy:

Stanowisko – najlepiej zapewnić mu miejsce ciepłe, jasne i słoneczne oraz zaciszne, by rósł osłonięty od wiatrów, szczególnie tych mroźnych. Warto zadbać, by liście nie były narażone na bezpośrednie działanie gorących promieni słonecznych w letnie południa, gdyż może to powodować uszkodzenia liści.

Gleba – lubi podłoże zasobne w składniki odżywcze, przepuszczalne oraz umiarkowanie wilgotne.

Zimować może do temperatury około -12°C, w naszym kraju uprawa w gruncie jedynie w najcieplejszych regionach. Na pozostałym obszarze polecany do posadzenia w oranżeriach lub pojemnikach, które przenosimy do chłodnych pomieszczeń.

Urokliwie oplata altany i kratownice, wspina się po murkach i ścianach wprowadzając, kolor i ożywienie. Pozwala się formować i układać w wybrane kształty stając się ozdobą balkonów czy tarasów.

Roślina ukorzeniona w doniczce c2

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Budleja dawida Reve de Pap -Buddleja davidii REVE DE PAP BLUE

Cena: 35.00 PLN

Otwórz opis produktu

Liliowiec Little Grapette - Hemerocallis Little Grapette

Cena: 19.50 PLN

Otwórz opis produktu

Hortensja bukietowa Early Sensation-Hydrangea paniculata Early Sensation

Cena: 47.00 PLN

Otwórz opis produktu

Budleja Dawida Flutterby Lavender - Buddleja davidii Flutterby Lavender

Cena: 35.00 PLN