Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Miesięcznik dahurski-Menispermum davuricum

Cena: 33.00 PLN
Nasza cena: 25.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Rutewka żółta-Thalictrum flavum glaucum

Rutewka żółta-Thalictrum flavum glaucum
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:25.00 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Atrakcyjna roślina zarówno z uwagi na ciekawe ulistnienie, jak i charakterystyczne, przykuwające uwagę kwiaty. Pięknie zagęszcza bylinowe rabaty nie wymagając szczególnej opieki.

Rozrasta się za pomocą podziemnych kłączy, formując z czasem coraz to bardziej okazałe kępy. Pędy mocne, sztywne i wyprostowane na ogół osiągają około 1,2 m wysokości, ale na dogodnych stanowiskach spotkać można okazy o wysokości dochodzącej nawet do 1,8 m. U ich podstawy złożone, potrójnie pierzaste liście tworzą ażurową, pełna gracji kępę w kolorze srebrzystej zieleni. Ponad nią pędy rozgałęziają się, a ich szczyty, w okresie od czerwca do sierpnia wieńczą okazałe, misterne kwiatostany. Pojedynczy kwiat szybko gubi działki, natomiast przez kolejne tygodnie utrzymują się długie, kremowe pręciki zakończone złocistymi pylnikami. Tworzą puchatą, dekoracyjną kulkę, a zebrane licznie w baldachogrona dają efekt delikatnych obłoków o jasnożółtym zabarwieniu. Wokół rośliny roztacza się subtelny, przyjemny zapach, jest lubiana przez pszczoły i inne owady.

Naturalne stanowiska znajdują się wzdłuż brzegów rzek i strumieni, wilgotnych łąkach i lasach głównie Półwyspu Iberyjskiego oraz północno-zachodniej Afryki.

Warunki uprawy:

Stanowisko – ładnie rosnąć będzie zarówno w miejscach mocno nasłonecznionych jak i w półcieniu, ale im widniej tym bardziej obficie kwitnie.

Gleba – urosnąć potrafi w przeciętnym ogrodowym podłożu, jednak najładniejsze okazy otrzymać możemy na ziemi żyznej, zasobnej w składniki próchniczne, o dobrej przepuszczalności i stałym, umiarkowanym poziomie wilgotności oraz lekko zasadowym odczynie.

Mrozoodporność całkowita, zimuje z powodzeniem na terenie całego kraju bez konieczności okrywania i nie doznając uszkodzeń.

Rewelacyjne kompozycje tworzy w zestawieniach z jeżówkami i krwawnicami. Stanowi niepowtarzalne tło dla mniejszych bylin, pięknie zagęszcza rabaty. Posadzone kilka sztuk w grupie tworzy lekkie i dekoracyjne kępy. Ładnie prezentuje się w wazonach jako kwiat cięty.

Roślina ukorzeniona w doniczce c2

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Buk pospolity Purple Fountain - Fagus sylvatica Purple Fountain

Cena: 220.00 PLN

Otwórz opis produktu

Hibiskus bylinowyXXL PLANET® Griotte TANGRI -Hibiscus moscheutos PLANET® Griotte TANGRI

Cena: 75.00 PLN

Otwórz opis produktu

Głóg dwuszyjkowy Pau'ls Scarlet na pniu- Crataegus Paul's Scarlet

Cena: 230.00 PLN

Otwórz opis produktu

Wietrznica trzcinowata - Anemanthele lessoniana Sirocco

Cena: 21.00 PLN