Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Róża chińska okrywowa - Rosa chinensis Mutabilis

Cena: 39.00 PLN
Nasza cena: 31.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Rutewka biała-Thalictrum White Clouds

Rutewka biała-Thalictrum White Clouds
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:27.00 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Klasyczna biel, delikatność, finezja i wytrzymałość – to łączy w sobie niepozorna rutewka. Nie ma bowiem wygórowanych wymagań, nie potrzebuje szczególnej pielęgnacji i świetnie zimuje w naszych warunkach, a przy tym prezentuje się atrakcyjnie i świetnie wpisuje w charakter najróżniejszych aranżacji.

Odmiana ta dorasta na ogół do około 1 m wysokości. Pędy choć stosunkowo cienkie, wznoszą się sztywno, wyprostowane ku górze, nadając sylwetce wzniesionego pokoju. Przez długi czas wyróżniają się purpurowym podbarwieniem.

Liście potrójnie pierzaste, tworzą okazałą, koronkową rozetę o średnicy około 50 cm. Blaszki klapowane, z nieregularnymi marginesami o wyróżniającym się kolorze niebieskawej, soczystej zieleni.

Szczyty pędów, już od końca maja aż po lipiec, zdobią dorodne, zwiewne wiechy. Skupiają one luźno liczne, drobne kwiaty, które dość szybko gubią śnieżnobiałe płatki, ale przez długie tygodnie mają postać puchatych, drobnych pomponów złożonych z długich, cienkich, również białych pręcików zakończonych kremowymi pylnikami. Wabią one ogrom owadów, stanowiąc cenne źródło pyłku dla pszczół.

Warunki uprawy:

Stanowisko – odpowiednie będzie dla niej miejsce w zacisznym półcieniu. Jeżeli chcemy by zakwitła naprawdę obficie, wymagać będzie stanowiska w pełni słonecznego, ale wówczas pamiętać należy o regularnym podlewaniu.

Gleba – preferuje podłoże żyzne, z duża zawartością składników próchnicznych, o dobrej przepuszczalności, ale zarazem stale, przynajmniej umiarkowanie wilgotne i o lekko kwaśnym odczynie.

Mrozoodporność całkowita, z powodzeniem zimuje na terenie całego kraju nie wymagając dodatkowego okrycia. Warto zadbać o zaciszne stanowisko oraz zapewnić podporę.

Pięknie oddaje swobodny charakter założeń naturalistycznych, doskonale komponuje się z innymi gatunkami typowymi dla kwietnych łąk. Rewelacyjne zagęszcza bylinowe rabaty. Stanowi atrakcyjny element florystycznych kompozycji.

Roślina ukorzeniona w doniczce c2

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Milin Capreolata dwukolorowy - Campsis Capreolata

Cena: 82.00 PLN

Otwórz opis produktu

Mukdenia Rossa- Aceriphyllum rossi

Cena: 29.00 PLN

Otwórz opis produktu

Fuksja Mad. Cornelissen -Fuchsia magellanica Mad. Cornelissen

Cena: 30.00 PLN

Otwórz opis produktu

Hortensja drzewiasta Invincibelle Spirit - Hydrangea arborescens Invincibelle Spirit

Cena: 75.00 PLN