Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Hortensja omszona miękkowłosa Aspera-Hydrangea Aspera Macrophyla

Cena: 120.00 PLN
Nasza cena: 90.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Tilia Americana Sentry

Tilia Americana Sentry
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:0.00 PLN

Chwilowy brak towaru

OPIS PRODUKTU:
Atrakcyjne drzewo o naturalnie kolumnowym pokroju, nadające się do mniejszych przestrzeni czy do nasadzeń szeregowych. Prezentuje się majestatycznie, ale jest zarazem pełne gracji.

Jest średniej wielkości drzewem, rośnie energicznie, w dość szybkim tempie osiąga nieco ponad 12 m wysokości. Wytwarza wyraźnie dominujący pionowy przewodnik oraz gęsto, stosunkowo krótkie pędy boczne, formując w ten sposób wąski, stożkowaty pokrój, u podstawy sięgający nie więcej niż 6 m. Młode pędy przybierają srebrzystoszarą barwę, ciemne okrywa szarobrunatna kora.

Liście okazałe, niemal okrągławe w zarysie, z sercowatą nasadą i krótkim ostrym wierzchołkiem oraz atrakcyjnie i głęboko piłkowanym marginesem. Powierzchnia matowa, w sezonie ma barwę ciemnej, stonowanej zieleni z wyraźną srebrzystą siecią unerwienia. Jesienią natomiast nabiera intensywnych złocistożółtych tonów.

Późną wiosną rozwijają się słodkawo pachnące kwiaty o kremowożółtej barwie. Zebrane w pęki po kilkanaście sztuk, otoczone jasnobrązowymi przylistkami zwisają z gałązek pośród młodego listowia. Wytwarza małe, niepozorne, kuliste owoce

Gatunek w naturze rośnie w Ameryce Północnej, do Europy sprowadzony z końcem XVIII wieku. Prezentowana odmiana ma pochodzenie ogrodnicze.

Warunki uprawy:

Stanowisko – to roślina, która uwielbia słońce, warto więc zadbać o jasne, nieocieniane miejsce pod jej uprawę.

Gleba – nie ma większych wymagań. Najładniej urośnie na podłożu zasobnym w składniki próchniczne, ale poradzi sobie w przeciętnych warunkach, zarówno na glebach wilgotnych jak i lekko przesuszających się.

Zimuje z powodzeniem na terenie całego kraju, choć oczywiście młode okazy warto w pierwszych latach uprawy zabezpieczyć przed nastaniem zimy. Dobrze znosi warunki miejskie.

Polecana do nasadzeń alejowych, w parkach, osiedlach i zagajnikach. Utworzy rewelacyjne szpalery nie wymagając właściwie formowania. W aranżacjach doskonale sprawdza się jako ciekawy architektonicznie okaz stanowiący tło dla krzewów i bylin.

Roślina ukorzeniona w doniczce.

Inne zdjęcia tego towaru


   (brak innych zdjęć)


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Ognik pomarańczowy - Pyracantha coccinea Orange Glow

Cena: 0.00 PLN

Otwórz opis produktu

Isotoma fluviatilis Dark Blue

Cena: 19.00 PLN

Otwórz opis produktu

Hortensja Love You Kiss- Hydrangea macrophylla Love You Kiss

Cena: 58.00 PLN

Otwórz opis produktu

Dereń lekarski Kintoki - Cornus officinalis Kintoki

Cena: 65.00 PLN