Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Albizia czekoladowa-Albizia Summer Chocolate

Cena: 460.00 PLN
Nasza cena: 400.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Zawilec Frilly Knicker-Anemone rupicola Frilly Knicker

Zawilec Frilly Knicker-Anemone rupicola Frilly Knicker
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:37.00 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Nowinka na rynku ogrodniczym! Odmiana o niezwykle dekoracyjnych i długo utrzymujących się kwiatach. Ciekawostka dla każdego kolekcjonera i obowiązkowa pozycja dla miłośników gatunku.

Rośnie w postaci luźnej, nieco chaotycznej kępy, osiągającej wysokość około 60 cm i rozpiętość nieco ponad 40 cm. Pędy dość cienkie podbarwione fioletem, ładnie się rozgałęziają i choć sprawiają wrażenie wiotkich, to wznoszą się prężnie ku górze. U podstawy hojnie okryte są liśćmi, które z wysokością stają się coraz rzadsze i mniejsze. Blaszki o nieregularnych klapach, zazwyczaj 3, rzadziej 5, z ząbkowanymi brzegami i krótkimi zaostrzonymi wierzchołkami. Ich powierzchnia ma barwę ciemnej, soczystej zieleni. Szczyt każdego rozgałęzienia zdobi atrakcyjny, półpełny kwiat. Złocistożółte oczko pręcików otoczone jest mnóstwem delikatnych płatków o nietypowych kształtach, z pofalowanymi i wywijającymi się w różne strony marginesami. Mają one niezwykle finezyjną kolorystykę, na ich mlecznobiałej powierzchni pojawia się mnóstwo jaśniejszych i ciemniejszych smug i przebarwień w wielu odcieniach liliowego fioletu. Stanowią atrakcję w okresie od połowy czerwca, często nawet po ostatnie dni października.

Wyselekcjonowana przez Rosy Hardy z brytyjskiej szkółki Hardy's Cottage Garden Plants, jako sport odmiany Anemone Dreaming Swan. W 2020 roku zwyciężyła w prestiżowym konkursie Visitor' Choice na Virtual Plant Awards.

Warunki uprawy:

Stanowisko – odpowiadać mu będzie lekki półcień, w pełnym słońcu również ładnie rośnie i pięknie się prezentuje, ale wymaga podlewania.

Gleba – zadowoli się przeciętnie zasobnym podłożem ogrodniczym, choć czym bardziej bogate w składniki próchniczne tym lepiej rośnie, o dobrej przepuszczalności i w sezonie wegetacyjnym stale wilgotnym. Zimą wodne zastoiny mogą powodować gnicie i obumarcie.

Podawana mrozoodporność wskazuje, że roślina zimuje w naszym kraju bez problemu, warto jednak młode egzemplarze okryć przed nadejściem zimy, a te rosnące w pojemnikach przenieść do chłodnych pomieszczeń. Zalecane jest regularne usuwanie zasychających kwiatostanów, dzięki czemu roślina dłużej kwitnie i prezentuje się zdrowo.

Rewelacyjnie prezentuje się na wielogatunkowej rabacie. Z uwagi na swe kompaktowe rozmiary rosnąć może na jej przodzie, na tle kolorowo ulistnionych roślin. Z powodzeniem możemy uprawiać go w donicy lub pojemniku na słonecznych tarasach i balkonach.

Roślina ukorzeniona w doniczce C-2.


Najniższa cena w ciągu ostatniego miesiąca 37 zł.
r

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Budleja Lilac Chip®

Cena: 35.00 PLN

Otwórz opis produktu

Miłorząb Troll na pniu -Ginkgo biloba Troll

Cena: 175.00 PLN

Otwórz opis produktu

Grujecznik japoński na pniu-Cercidiphyllum jap.Pendulum

Cena: 340.00 PLN

Otwórz opis produktu

Wierzba pustynna Burgundy-Chilopsis linearis Burgundy

Cena: 420.00 PLN