Towar dnia - OKAZJA

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Enkiant dzwonkowaty Prettycoat -Enkianthus camp. Prettycoat

Enkiant dzwonkowaty Prettycoat -Enkianthus camp. Prettycoat
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:320.00 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Krzew o energetycznej kolorystyce. Można zakochać się w jego pokroju, kwiatach i jesiennych barwach. Ponadto jest bardzo wytrzymały i ładnie poddaje się formowaniu.

Rośnie w spokojnym tempie osiągając u nas finalnie nie więcej niż 2 m wysokości. Pędy sztywne, mocne, tworzą uporządkowaną, zgrabną i gęstą koronę, o rozpiętości dochodzącej również do 2 m.Odmiana ta ma zdecydowanie większe kwiaty , dzwoneczki spośród enkiantów , jak również zabarwieniem młodych przyrostów, młode gałązki okryte są charakterystyczną czerwonawą korą, która z wiekiem staje się szarobrązowa.

Ulistnienie pięknie wypełnia sylwetkę. Blaszki w zarysie odwrotnie jajowate do eliptycznych, z krótkim, ostrym wierzchołkiem i ząbkowanymi marginesami. Dorastają do 6 cm długości, na krótkich ogonkach układają się na pędach naprzemianlegle. W sezonie ich powierzchnia przybiera kolor ciemnej zieleni, jesienią natomiast nabiera ognistych odcieni pomarańczu i czerwieni.

Na ogół w drugiej połowie maja, ze szczytów zeszłorocznych pędów, na długich, cienkich szypułach urokliwie zwisają pełne wdzięku kwiaty. To nieduże, wielkości do 1 cm dzwonki o 5 płatkach. U podstawy kremowobiałe, ku brzegom nabierają różowych rumieńców dzięki tak właśnie wybarwionym nerwom. Zebrane są po kilkanaście sztuk w baldachogronach, które stanowią piękną wiosenną dekorację.

Naturalne stanowiska gatunku znajdują się na wyspach japońskich. Prezentowana odmiana ma pochodzenie ogrodnicze, wyselekcjonował ją Jan-Willem Wezelenburg w Holandii, objęta jest prawami licencyjnymi.

Warunki uprawy:

Stanowisko – odpowiednie będzie dla niego miejsce w półcieniu do całkiem jasnego, ale dobrze jeśli nie będzie narażony na bezpośrednie działanie południowego słońca oraz porywy wiatrów.

Gleba – lubi ziemie lekkie, zasobne w składniki pokarmowe, o kwaśnym odczynie. Im więcej słońca tym więcej wody będzie potrzebował, ale jednocześnie nie powinna ona zalegać. Po posadzeniu ziemię wokół warto wyściółkować.

Tolerujei temperatury do -26°C.
Dobrze znosi cięcie, ale należy je wykonać na samym początku maja.

Fantastycznie prezentuje się jako soliter na reprezentacyjnym miejscu, świetnie wygląda i rośnie w towarzystwie iglaków. Podkreśla charakter aranżacji w stylu japońskim. Nadaje się do uprawy w dużych donicach jako dekoracja tarasu, umiejętnie formowany rosnąć będzie jako bonsai.

Roślina ukorzeniona w doniczce 10l z licencją.


Najniższa cena w ostatnim miesiącu 320 zł.
r
Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Stachiurek wczesny- Stachyurus praecox

Cena: 150.00 PLN

Otwórz opis produktu

Trawa czarna- Konwalnik płaskopędowy -Ophiopogon planiscapus Black Beard PBR

Cena: 24.00 PLN

Otwórz opis produktu

Lilak afgański KABUL -Syringa protolaciniata

Cena: 35.00 PLN

Otwórz opis produktu

Kalina japońska Cascade szczepiona na pniu 80 cm - Viburnum plicatum Cascade

Cena: 175.00 PLN