Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Mięta górska-Pycnanthemum muticum

Cena: 24.00 PLN
Nasza cena: 15.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Magnolia Watermelon

Magnolia Watermelon
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:420.00 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Odmiana o półpełnych, okazałych kwiatach ok.20 cmw pięknej, czystej barwie, które w sprzyjających warunkach mogą powtórnie pojawić się latem. Zapewne niejeden kolekcjoner chętnie powiększy swoje zbiory o taki wyrazisty okaz, a posiadacze zacisznych ogrodów o południowej wystawie nie będą musieli poświęcać jej zbyt wiele uwagi.

Rośnie w spokojnym tempie, ale po 10 latach uprawy w dogodnych warunkach osiągać może z powodzeniem nawet powyżej 5 m wysokości. Pędy ma dość sztywne, wytrzymałe i ładnie rozgałęziające się, skierowane mocno ku górze. Formują wyprostowaną, kolumnową w zarysie koronę o rozpiętości do 3 m.

Liście rozwijają się z końcem kwitnienia, blaszki sztywne, okazałe, o zaokrąglonym kształcie. Powierzchnia delikatnie lśni ciemną, zdrową zielenią.

Wczesną wiosną, na nagich wówczas pędach wybijają z pękatych pąków urokliwe kwiaty. Półpełne, złożone z kilkunastu szeroko owalnych, a nawet okrągłych płatków tworzą zgrabną czarkę o średnicy dochodzącej do 20 cm. Gładkie, o czysto różowej barwie z nieznacznie tylko zaznaczającą się ciemniejszą siecią unerwienia. Kolor przypominać może miąższ świeżo dojrzałego arbuza.

Odmianę wyselekcjonował Vance Hooper w swojej szkółce w Nowej Zelandii.

Warunki uprawy:

Stanowisko – potrzebuje miejsca jasnego i ciepłego, najlepiej w pełnym słońcu. Ważne by nie była narażona na działanie wiatrów, szczególnie tych mroźnych.

Gleba – najładniej rosnąć będzie na świeżej i żyznej ziemi, zasobnej w składniki próchnicze, o dobrej przepuszczalności i umiarkowanie, ale stale wilgotnej.

Dorosłe okazy zimować mogą bez uszkodzeń przy temperach do około -17°C, Od razu wybieramy dla niej właściwe stanowisko, ponieważ przesadzanie jej nie służy.

Jak to magnolie, jako soliter prezentuje się rewelacyjnie i zdobić może reprezentacyjny skwer. Pośród innych odmian wyróżni się intensywną kolorystką, a w nasadzeniach mieszanych z innymi wcześnie kwitnącymi gatunkami, już od wczesnej wiosny wprowadzi wiele życia i barw do otoczenia.

Roślina ukorzeniona w doniczce 10lInne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Grujecznik japoński zwisający -Cercidiphyllum jap.Pendulum

Cena: 150.00 PLN

Otwórz opis produktu

Hortensja Love You Kiss- Hydrangea macrophylla Love You Kiss

Cena: 58.00 PLN

Otwórz opis produktu

Styrak japoński Pink Chimes – Styrax japonicus Pink Chimes

Cena: 490.00 PLN

Otwórz opis produktu

Hortensja drzewiasta HAYES STARBURST

Cena: 54.00 PLN