Towar dnia - OKAZJA

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Kokoryczka hybryda gigant-Polygonatum x hybridum

Kokoryczka hybryda gigant-Polygonatum x hybridum
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:35.00 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Efektowna, długowieczna, okazała odmiana hybrydowa wyróżniająca się bardziej energicznym wzrostem niż rośliny macierzyste. Nie sprawia trudności w uprawie, jednak z uwagi na swe rozmiary potrzebować będzie sporo przestrzeni.
Dorasta do około 1 m wysokości, formując pełne wigoru kępy o niemal identycznej rozpiętości i zgrabnym, wzniesionym pokroju. Pędy zielone, dość grube, wybijają z podziemnej gęstwiny kłączy, przewieszają się na kształt łuku, nie rozgałęziają się. Zdobią je urokliwe, szerokolancetowate liście, układające się naprzemianlegle. Blaszki siedzące, całobrzegie, z krótkim i ostro zakończonym wierzchołkiem, osiągające do 15 cm długości. Na jasnozielonej powierzchni rysują się wyraźnie biegnące równolegle nerwy. W maju zakwita. Z kątów liści, na długich szypułkach, zebrane po 4 w pęki, zwisają subtelnie kwiaty. Rurkowate z charakterystycznym zwężeniem pośrodku, wielkości około 2 cm, w kolorze kremowej bieli z oliwkowym przebarwieniem na szczycie. Dzięki nim ta ogromna kępa sprawia wrażenie delikatnej i lekkiej.

To odmiana mieszańcowa powstała jako krzyżówka Polygonatum multiflorum i Polygonatum odoratum. W 1993 roku Brytyjskie Królewskie Towarzystwo Ogrodnicze przyznało jej prestiżową nagrodę Award of Garden Merit.

Warunki uprawy:

Stanowisko – najbardziej odpowiada jej miejsce półcieniste, ale potrafi sobie radzić także w promieniach słońca jak i w ciemniejszych zakątkach ogrodu.

Gleba – najważniejsze, by podłoże było stale wilgotne, szczególnie jeśli rośnie w słonecznym miejscu. Z uwagi na swoje rozmiary i energiczny wzrost dobrze jeśli ziemia jest żyzna i zasobna w składniki pokarmowe.

Mrozoodporność całkowita, bez obaw można prowadzić uprawę we wszystkich regionach kraju.

Świetnie wypełni przestrzeń pod koronami drzew, ładnie prezentuje się na tle dużych krzewów. Ciekawe zestawienia tworzy z barwnie kwitnącymi w maju bylinami na ogrodowych rabatach i pięknie je zagęszcza. Pokryje i udekoruje ciemniejsze miejsca ogrodu.

Roślina ukorzeniona w doniczce c3

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Winorośl japońska-Vitis coignnetiae

Cena: 35.00 PLN

Otwórz opis produktu

Żylistek Kalmiiflora - Deutzia Kalmiiflora

Cena: 27.00 PLN

Otwórz opis produktu

Dąb burgundzki Curly Head- Quercus cerris Curly Head

Cena: 165.00 PLN

Otwórz opis produktu

Bambus ogrodowy-Phyllostachys bissetii

Cena: 85.00 PLN