Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Amorfa szara- Amorpha canescens

Cena: 145.00 PLN
Nasza cena: 120.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Rudbekia trójklapowa Prairie Glow-Rudbeckia triloba Prairie Glow

Rudbekia trójklapowa Prairie Glow-Rudbeckia triloba Prairie Glow
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:22.00 PLN

Chwilowy brak towaru

OPIS PRODUKTU:
Niezwykle barwna odmiana o długim okresie kwitnienia. Nie ma większych oczekiwań środowiskowych i nie sprawia problemów w uprawie. Warta uwagi miłośników naturalistycznych aranżacji i wielbicieli kompozycji opartych o grę kolorów.

Rośnie w postaci krzaczastej kępy o wysokości do 1,2 m oraz rozpiętości ponad 50 cm. Sztywne, nabiegłe purpurą pędy wznoszą się wyprostowane, ładnie się rozgałęziają i na całej wysokości okryte są listowiem. Kępa ma zgrabną sylwetkę, prezentuje się dostojnie i energicznie, nie wymaga podpierania.

Liście odziomkowe ogonkowe, wielkości do 12 cm, o trzech klapach, nieregularnie ząbkowanych marginesach i ostrych wierzchołkach. Te na pędach wyrastają rzadziej, są mniejsze i często siedzące albo na krótkich ogonkach. Blaszki w zarysie jajowate, z wydłużonym szczytem i pofalowanym, nierównym obrzeżeniem. Powierzchnia matowa, nieco szorstka, w kolorze świeżej zieleni, z widoczną siecią głębokiego użyłkowania.

Kwiaty pojawiają się od pierwszych dni lata, właściwie do pierwszych przymrozków. Każde rozgałęzienie pędu zdobi kwiatostan w formie barwnego koszyczka o średnicy około 6 cm. Okazałą stożkowatą kopułkę z rurkowatych ciemnobrązowych kwiatów otacza okółek kwiatów języczkowych. Ich powierzchnia przybiera kolor intensywnego pomarańczu z jaskrawym, żółtym końcem. Nie sposób nie zauważyć takiego kontrastu kolorystycznego i masy kwiecia nawet w mocno zagęszczonej aranżacji.

Odmiana wyselekcjonowana przez amerykańskiego hodowcę Davida Cavagnaro.

Warunki uprawy:

Stanowisko – to roślina światłolubna, najlepiej czuje się w pełnym słońcu po lekki półcień, dobrze jeśli nie będzie narażona na silne wiatry.

Gleba – świetne efekty uzyskać można już na przeciętnych ziemiach ogrodowych, ale przepuszczalnych i umiarkowanie wilgotnych.

Mrozoodporność wystarczająca by z powodzeniem zimowała na terenie całego kraju. Doświadczenia ogrodników wskazują, że nie należy do długowiecznych, zazwyczaj jest rośliną trzyletnią, daje samosiew powtarzający cechy odmianowe. Zaleca się usuwanie zasychających kwiatów, by wydłużyć okres kwitnienia.

Ogrody wiejskie, łąki kwietne i założenia naturalistyczne to idealne miejsce dla tej odmiany. Rewelacyjnie prezentuje się w sąsiedztwie krzewów o ciemnozielonym ulistnieniu, sama zaś stanowi niepowtarzalne tło na tyle rabat dla mniejszych bylin.

Roślina ukorzeniona w doniczce.

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Tawlina jarzębolistna SEM - SORBARIA SORBIFOLIA SEM

Cena: 32.00 PLN

Otwórz opis produktu

Pseudosasa japońska-Pseudosasa japonica

Cena: 75.00 PLN

Otwórz opis produktu

Trzmielina japońska Himalaya-Euonymus jap. Himalaya

Cena: 78.00 PLN

Otwórz opis produktu

Rozplenica japońska - Pennisetum alopecuroides Japonicum

Cena: 24.00 PLN