Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Hortensja omszona Sargentiana - Hydrangea aspera Sargentiana

Cena: 125.00 PLN
Nasza cena: 125.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Silphium mohrii

Silphium mohrii
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:28.00 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Niespotykana w naszych ogrodach i szkółkach roślina. Warta uwagi ze względu na małe wymagania oraz długi okres obfitego kwitnienia. Kolejna propozycja dla miłośników założeń naturalistycznych.

Rośnie jako dorodna, dość luźna kępa osiągająca w sprzyjających warunkach w okresie kwitnienia blisko 1,6 m wysokości. U podstawy liście formują okazałą rozetę o średnicy około 50 cm. Blaszki dorastają do 25 cm długości, wraz z wysokością występowania na pędach stają się coraz mniejsze i rzadsze. W zarysie owalne, ze stępionym wierzchołkiem oraz nieregularnie, haczykowato ząbkowanymi marginesami. Powierzchnia w kolorze świeżej zieleni pokryta delikatnymi, krótkimi włoskami, podobnie jak i wzniesione, sztywne pędy. Ładnie się rozgałęziają, szczególnie w górnych partiach, a każda z gałązek zwieńczona jest zgrabnym kwiatostanem. To krągłe koszyczki o średnicy ponad 6 cm, środek stanowią zielonkawo-żółte kwiaty rurkowate z wystającymi nitkowatymi pręcikami, a otacza je okółek kwiatów języczkowych w jasnożółtym kolorze. Kołyszą się na rabatach w okresie od lipca do końca września, wabiąc motyle i pszczoły, które chętnie zbierają z nich drogocenny pyłek.

Gatunek w naturze porasta tereny preriowe w południowo-wschodnich stanach Ameryki Północnej: Alabamie, Tensennee i Georgii.

Warunki uprawy:

Stanowisko – zdecydowanie uwielbia wygrzewać się w promieniach słońca, warto zadbać o jasne i ciepłe miejsce.

Gleba – preferuje ziemie ubogie lub co najwyżej przeciętnie zasobne w składniki pokarmowe, żwirowe, o dobrej przepuszczalności i o umiarkowanym poziomie wilgotności.

Mrozoodporność całkowita, z powodzeniem rosnąć może we wszystkich regionach kraju. Nie ma tendencji do pokładania się, więc nie wymaga podpór, ale warto posadzić go w miejscach, gdzie nie będzie targany wiatrami.

Na dalszym planie rabat tworzy delikatne i barwne tło dla mniejszych bylin. Sąsiedztwo ciemno ulistnionych krzewów fantastycznie podkreśla słoneczny kolor kwiatów. Wpisuje się w klimat aranżacji naturalistyczny i nieformalnych.

Roślina ukorzeniona w doniczce c2

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Funkia Rainforest Sunrise - Hosta Rainforest Sunrise

Cena: 23.00 PLN

Otwórz opis produktu

Niebiański bambus-Nandina domestica Firepower

Cena: 59.00 PLN

Otwórz opis produktu

Głogownik Red Robin-PHOTINIA FRASERI RED ROBIN

Cena: 45.00 PLN

Otwórz opis produktu

Liliowiec Chicago Apache- Hemerocallis Chicago Apache

Cena: 21.00 PLN