Towar dnia - OKAZJA

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Trachystemon wschodni -Trachystemon orientalis

Trachystemon wschodni -Trachystemon orientalis
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:34.00 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Rzadko spotykana w naszym kraju roślina, a szkoda, bo zakwita wczesną wiosną wydając niezwykle oryginalne kwiaty. Jest bardzo wytrzymały, pozwala szybko, trwale i atrakcyjnie zagospodarować półcieniste zakątki ogrodów.

Pod ziemią rozrasta się poprzez mocne kłącza, z którego na powierzchnię najpierw wybijają pędy kwiatostanowe, a dopiero w drugiej kolejności liście. Łodygi osiągają około 40 cm wysokości, ku szczytom ładnie się rozgałęziają, podbarwione są tonami różu i brązu, pokrywają je delikatne, krótkie włoski. Z końcem marca na ich szczytach rozwijają się niespotykane kwiaty zebrane w licznych, luźnych wiechach. Okółek poskręcanych i wywiniętych na zewnątrz płatków o wyrazistym niebieskim odcieniu zmąconym nutą fioletu, otacza okazałe oko złożone w długich, sterczących prosto, skupionych blisko siebie pręcików. Od podstawy kontrastowo białe, na końcach niemal granatowe. W trakcie kwitnienia pojawiają się liście odziomkowe tworzące gęste kępy. Na długich, sztywnych, wyginających się łukowato ogonkach rozwijają się mięsiste, okazałe blaszki. W zarysie szerokoowalne do okrągławych, o średnicy dochodzącej do 20 cm, z pięknymi sercowatymi nasadami. Powierzchnia delikatnie błyszczy ciemną zielenią, jest lekko karbowana z głęboko i gęstą siecią pierzastego użyłkowania oraz pokryta drobnymi włoskami.

Naturalne stanowiska gatunku znaleźć można w cienistych lasach bukowych na terenach krajów leżących wokół Morza Czarnego.

Warunki uprawy:

Stanowisko – najbardziej odpowiadają mu miejsca w półcieniu.

Gleba – zadowoli się przeciętnie żyzną ziemia ogrodową, ze sporą zawartością próchnicy i o dobrej przepuszczalności oraz umiarkowanym poziomie wilgotności.

Mrozoodporność zupełna, na terenie całego kraju zimować może w gruncie nie doznając uszkodzeń i nie wymagając okrywania. Toleruje nawet dłuższe niedostatki wody.

Z powodzeniem wykorzystać można go jako roślinę o charakterze okrywowym na ciemniejszych rabatach czy pod koronami drzew. Doskonale zagęści miejsca pośród krzewów i wysokich bylin, uformować może również granice nasadzeń i obrzeżenia alejek.

Roślina ukorzeniona w doniczce c2

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Cytryniec Czerwonokwiatowy-Schisandra rubriflora

Cena: 105.00 PLN

Otwórz opis produktu

Hortensja pnąca zimozielona seemanii - Hydrangea seemanii

Cena: 190.00 PLN

Otwórz opis produktu

Wiśnia wczesna Frilly Frock Mattrily - Prunus incisa Frilly Frock Mattrily

Cena: 170.00 PLN

Otwórz opis produktu

Magnolia Black Beauty

Cena: 220.00 PLN