Towar dnia - OKAZJA

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Kiścień Dark Diamond - Leucothoe Dark Diamond

Kiścień Dark Diamond - Leucothoe Dark Diamond
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:45.00 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Jeszcze jedna propozycja w grupie kiścieni – o kompaktowych rozmiarach i jakże atrakcyjnej kolorystyce. Stanowić będzie urozmaicenie kolekcji i całoroczną ozdobę ogrodu, prezentując się o każdej porze roku inaczej.

To dekoracyjna, zwarta kępa ściśle zasłaniająca podłoże. Dorasta na ogół do około 50 cm wysokości i niemal 60 cm rozpiętości. Pędy ładnie rozgałęzione, dość sztywne, wyraziście podbarwione czerwienią i obficie okryte listowiem. Blaszki okazałe, osiągają do 10 cm długości. W zarysie jajowate, z wydłużonym smukłym i zaostrzonym wierzchołkiem oraz drobnym, gęstym piłkowaniem na marginesach. Powierzchnia delikatnie połyskująca z widocznym, grubym nerwem głównym i głęboką siecią użyłkowania. Młode liście wybijają z pąków w kolorze mocnej, winnej czerwieni, szkarłatu z domieszką fioletu bądź różu, podczas gdy te starsze, od podstawy rośliny spowija energetyczna, ciemna zieleń. Jesienią cały krzewinka okrywa się gorącymi tonami burgunda i bordo, fantastycznie prezentując się również pośród zimowego krajobrazu. Z nastaniem ciepłych wiosennych dni znów te starsze blaszki zielenieją i festiwal barw rozpoczyna się w ogrodzie na nowo. Głębię kolorów podkreślają dodatkowo kremowobiałe kwiaty, które rozwijają się na przełomie maja i czerwca w postaci drobnych dzwonków.

Odmiana o pochodzeniu ogrodniczym, którą wyselekcjonował holenderski hodowca Ron van Opstal z Zundert i wprowadził na rynek w roku 2019.

Warunki uprawy:

Stanowisko – najbardziej odpowiadać będzie mu półcień, jednak ładnie radzi sobie w miejscach mocniej zacienianych jak i skąpanych w promieniach. Na stanowiskach słonecznych jego barwy będą bardziej wyraziste, ale będziemy musieli pamiętać o utrzymaniu stale wilgotnego podłoża.

Gleba – preferuje ziemie próchniczne, lekkie i żyzne o lekko kwaśnym odczynie. Ważne by były przepuszczalne i zawsze umiarkowanie wilgotne.

Zimuje nie wymagając okrycia i nie doznając uszkodzeń w temperaturze około -29°C, zatem uprawiać można go bez obaw na terenie całego naszego kraju. Egzemplarze w donicach zaleca się przenieść do nieogrzewanych pomieszczeń. Usychające kwiatostany warto od razu usuwać.

Idealna roślina na wrzosowiska – fantastycznie komponuje się z innymi roślinami i odpowiadają jej warunki środowiskowe. Rosnąć może na przodzie rabaty jako towarzysz wyższych bylin, formuje barwne i trwałe obrzeżenia i miniaturowe żywopłoty zachowujące urodę również zimą. Tworzy pełne kolorów i gracji kompozycje w donicach.

Roślina ukorzeniona w doniczce C-2 ,ładnie rozgałęziona z licencją.

Zdjęcia pochodzą ze strony https://www.sapho.fr/gb/trees-and-shrubs/345-leucothoe-fontesiana-dark-diamond-blule1801-.html

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Powojnik Empress Regal - Clematis Empress Regal

Cena: 65.00 PLN

Otwórz opis produktu

Goryczka bezłodygowa - Gentiana acaulis

Cena: 28.00 PLN

Otwórz opis produktu

Buk zwyczajny Purpurea Pendula - Fagus sylvatica Purpurea Pendula

Cena: 170.00 PLN

Otwórz opis produktu

Hortensja drzewiasta Invincibelle Spirit - Hydrangea arborescens Invincibelle Spirit

Cena: 75.00 PLN