Towar dnia - OKAZJA

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Zadrzewnia HONEY SURPRISE -DIERVILLA splendens HONEY SURPRISE

Zadrzewnia HONEY SURPRISE -DIERVILLA splendens HONEY SURPRISE
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:45.00 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Nowość, jedna z najmłodszych propozycji na rynku ogrodniczym. Nie mniej urokliwa, barwna i wytrzymała niż jej poprzedniczki, z którymi potrafi tworzyć niepowtarzalne aranżacje. Nie tylko dekoracja ogrodu, ale miododajny okaz dla pszczół.

Intrygujący krzew o kompaktowych rozmiarach, osiąga bowiem nie więcej niż 80 cm wysokości. Mnóstwo ładnie rozgałęziających się, jasno brązowych pędów tworzy półkulistą, zgrabną i niezwykle gęstą sylwetkę o rozpiętości dochodzącej do 1 m. Liście fantastycznie wypełniają pokrój i nadają charakteru roślinie. Blaszki mierzyć mogą ponad 10 cm długości, osadzone są na krótkich ogonkach, w zarysie lancetowate, z wydłużonym i zaostrzonym wierzchołkiem oraz falowanymi obrzeżeniami. Ich gładka, lekko błyszcząca powierzchnia zachwyca feerią barw. Młode przyrosty rozwijają się wiosną spowite mieszanką brązów, pomarańczy i głębokiej zieleni. Z czasem jaśnieją – latem dominują odcienie spokojnej żółci, kremu, a środkiem biegnie zielonkawa pręga o różnej szerokości i z nieregularnym marginesem. Jesienią natomiast kolory ponownie nabierają siły – zieleń staje się ciemniejsza, pojawiają się rude rumieńce i złocistobrązowe przebarwienia.

Z początkiem lata uroku dodają kontrastowe, cytrynowożółte kwiaty. Choć drobne, to pełne gracji, o szeroko rozkładających się płatkach i z długimi nitkowatymi pręcikami, które zachęcają do odwiedzin mnóstwo owadów. Zebrane na szczytach pędów w atrakcyjne wiechy dopełniają ten coroczny festiwal barw.

Odmiana o pochodzeniu ogrodniczym, wyhodowana w holenderskim Booskop w szkółce Boomkwekerij William de Bruijn i objęta ochroną licencyjną.

Warunki uprawy:

Stanowisko – najlepiej rośnie i fantastycznie prezentuje się w lekkim półcieniu, ale wystawa słoneczna też nie będzie dla niego problematyczna.

Gleba – zdecydowanie nie należy do wybrednych, potrafi ładnie rozwijać się na słabszych ziemiach. Zadowoli się przeciętnym podłożem ogrodowym, umiarkowanie wilgotnym. Nie służy mu sąsiedztwo wodnych zastoin.

Bez problemu zimuje w temperaturze nawet do -35°C, a więc nie wymaga okrywania nawet w chłodniejszych regionach kraju. Zalecane jest regularne, ale niezbyt mocne przycinanie – roślina ładnie się zagęści i będzie zdrowo wyglądać.

Niezastąpiona w kompozycjach opartych o grę kolorów. Rewelacyjnie zagęści bylinowe rabaty. Sprawdza się jako okaz do zagospodarowania skarp albo terenu pod półotwartymi koronami drzew. Warto posadzić go również w pojemniku na tarasie lub przy frontowych drzwiach.

Roślina ukorzeniona w doniczce C-3.

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Hortensja bukietowa Baby Lace® - Hydrangea paniculata Baby Lace®

Cena: 38.00 PLN

Otwórz opis produktu

Wiśnia karłowa płożąca-Prunus pumila depressa

Cena: 37.00 PLN

Otwórz opis produktu

Trawa czarna- Konwalnik płaskopędowy -Ophiopogon planiscapus Black Beard PBR

Cena: 24.00 PLN

Otwórz opis produktu

Liliowiec Vision of Love- Hemerocallis Vision of Love

Cena: 30.00 PLN