Towar dnia - OKAZJA

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Kłosowiec Kudos Red-Agastache Kudos Red

Kłosowiec Kudos Red-Agastache Kudos Red
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:17.00 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Kompaktowe rozmiary i wyrazista barwa kwiatów przez cały, długi okres kwitnienia, a przy tym niewielkie wymagania i łatwa uprawa sprawiają, że docenia je wielu posiadaczy ogrodów, zarówno tych większych jak i mniejszych.

Kępa osiąga zazwyczaj nie więcej niż 45 cm wysokości. Liczne, ładnie rozgałęziające się u podstawy i sztywne pędy formują zgrabną, wyprostowaną sylwetkę o rozpiętości około 30 cm.

Liście na krótkich ogonkach układają się naprzemianlegle, zagęszczając mocno pokrój u dołu kępy. Blaszki w zarysie jajowate, z zaostrzonym wierzchołkiem oraz dekoracyjnie piłkowanymi marginesami. Dorastają do około 5 cm długości, mają barwę świeżej zieleni, wydzielają przyjemny zapach.

Kłosowate kwiatostany potrafią kwitnąć nieprzerwanie przez całe lato – od czerwca aż po wrzesień. Mierzyć mogą blisko 18 cm wysokości i ponad 5 cm średnicy, a skupiać nawet do 500 kwiatów. Te zaś mają postać smukłych trąbek w kolorze intensywnej czerwieni, z wnętrza których wychylają się długie, nitkowate pręciki. Kwiaty te są lubiane przez owady, głównie przez pszczoły, dla których są doskonałym źródłem miododajnego pyłku.

Gatunek pochodzi z obszarów Azji i Ameryki Północnej, prezentowana odmiana jest kultywarem ogrodowym wyselekcjonowanym przez Janet Nadine Egger w amerykańskim stanie Oregon. Wprowadzona została do obrotu w 2018 roku przez Terra Nova Nurseries, chroniona jest licencją.

Warunki uprawy:

Stanowisko – szczególnie odpowiadają jej miejsca ciepłe, słoneczne do lekko ocienionych.

Gleba – bez większych wymagań wobec podłoża, świetnie rośnie na ziemiach ogrodowych o przeciętnej żyzności i zasobności w składniki próchniczne oraz umiarkowanym poziomie wilgotności i dobrej przepuszczalności. Dobrze znosi okresy suszy.

W naszej strefie klimatycznej zimuje bez problemów i bez konieczności zabezpieczenia przed nadejściem mrozów. Wybierając stanowisko warto zadbać by zimą rośliny nie były narażone na tworzenie się w ich sąsiedztwie zastoin wodnych.

Pięknie wygląda pośród skalnych i żwirowych aranżacji jak i na przodzie rabaty bylinowej. Wpisuje się również w klimat nasadzeń naturalistycznych. Z powodzeniem uprawiać możemy go w donicach i skrzyniach na tarasach i balkonach

Roślina ukorzeniona w doniczce 2 l.

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Lilak afgański KABUL -Syringa protolaciniata

Cena: 29.00 PLN

Otwórz opis produktu

Cytryniec Czerwonokwiatowy-Schisandra rubriflora

Cena: 105.00 PLN

Otwórz opis produktu

Powojnik pełny Crystal Fountain - Clematis Crystal Fountain

Cena: 65.00 PLN

Otwórz opis produktu

Barbula klandońska złotolistna-Barbula clandonensis Worcester Gold

Cena: 28.00 PLN