Towar dnia - OKAZJA

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Kielichowiec wonny-Calicanthus Floridus

Kielichowiec wonny-Calicanthus Floridus
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:23.00 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Krzew truskawkowy takim mianem z uwagi na zapach kwiatów jest nazywany w swojej ojczyźnie Ameryce.Liściasty krzew o intrygującym zapachu i oryginalnie wyglądających kwiatach. Niebanalne urozmaicenie każdego ogrodu, o mocnej kolorystyce.

Krzew o przeciętnym tempie wzrostu, osiągający blisko 2 m wysokości. Pędy długie, sztywne, wznoszą się wyprostowane w górę i z każdym rokiem coraz mocniej rozgałęziają. Tworzą luźną, ale zgrabną sylwetkę, początkowo owalną, z wiekiem staje się ona bardziej kulista, spłaszczona, a w wieku około 10 lat krzew jest szerszy niż wyższy.

Liście układają się naprzeciwlegle, dorastają do 12 cm długości. Osadzone na krótkich ogonkach blaszki przybierają eliptyczny kształt o gładkich brzegach i lekko zaostrzonych wierzchołkach. Powierzchnia w kolorze świeżej zieleni, od góry lekko błyszcząca, na spodzie subtelnie, srebrzyście omszona. Jesienią przebarwiają się złociście, ale dość szybko opadają.

Zakwita najobficiej w czerwcu i na początku lipca. Kwiaty pojawiają się nieco ponad liśćmi, na końcach krótkopędów. Z owalnych pąków, rozwija się kilkanaście smukłych, lancetowatych płatków, te na zewnętrznym okółku niemal płasko, te w środku tylko częściowo. Spowite są głęboką, winną czerwienią, po bordo i brąz, co tym bardziej czyni je wyjątkowymi.

Kwiaty osiągają średnicę do 4 cm, roztaczają intensywny zapach, kojarzony przez niektórych z truskawkami, przez innych z goździkami.

Pochodzi z przybrzeżnych równin roztaczających się w południowo-wschodnich stanach USA, tam określane jest jako krzew truskawkowy.

Warunki uprawy:

Stanowisko – ładnie rośnie zarówno w pełnym słońcu jak i w półcieniu, ważne by miejsce było zaciszne, osłonięte od wiatrów

Gleba – preferuje ziemie żyzne, bogate w składniki próchniczne, o umiarkowanym poziomie wilgotności, ale w mniej zasobnym podłożu również dobrze sobie radzi.

W pełni mrozoodporny. Toleruje przycinanie, zabieg ten wykonać należy wiosną.

Polecany do uprawy jako samotnik na trawnikach. Warto posadzić go wzdłuż ściany, tarasu, miejsc wypoczynku, co pozwoli na rozkoszowanie się jego zapachem. Na skraju zagajników znajdzie schronienie od wiatrów, a na tle okazów o jasnym ulistnieniu wybornie się wyróżni.Oferowany krzew jest ukorzeniony w doniczce C -1
wysokość ok.20,30 cm.
Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Miskant chiński Pünktchen - Miscanthus sinensis Pünktchen

Cena: 33.00 PLN

Otwórz opis produktu

Liliowiec Susan Pritchard Petite - Hemerocallis Susan Pritchard Petit

Cena: 28.00 PLN

Otwórz opis produktu

Budleja Miss Ruby®

Cena: 39.00 PLN

Otwórz opis produktu

Hortensja otulona Yokudanka -Hydrangea involucrata Yokudanka

Cena: 68.00 PLN