Towar dnia - OKAZJA

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Hortensja bukietowa Vanille Strowbery na pniu - Hydrangea paniculata Vanille Strowbery

 Hortensja bukietowa Vanille  Strowbery na pniu - Hydrangea  paniculata Vanille Strowbery
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:140.00 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Wyborna odmiana, ceniona przez specjalistów i uhonorowana przez nich licznymi prestiżowymi nagrodami. Wyróżnia się tym, że w jednym czasie obsypana jest mnóstwem kwiatostanów mieniących się wszelkimi tonami od śmietankowej bieli, przez róże po czerwienie.

To wieloletni krzew o wyprostowanym pokroju i okazałej sylwetce. Jego atrakcyjne, ciemnoczerwone pędy osiągają do 2 m wysokości i formują dorodne, zwarte kępy o rozpiętości przekraczającej 1,5 m.

Ulistnienie prezentuje się bardzo zdrowo. Blaszki osadzone są na krótkich, podbarwionych na bordowo ogonkach. Mają jajowaty kształt ze spiczastym wierzchołkiem i nieregularnym obrzeżeniem. Ich powierzchnia jest szorstka, matowa, z głębokim użyłkowaniem, w kolorze energetycznej zieleni.

Od lipca do października na tegorocznych pędach rozwijają się potężne, szerokostożkowate kwiatostany długości około 40 cm. Skupiają one ściśle w formie wiech całą masę płonnych kwiatów. Początkowo rozwijają się w kolorze czystej bieli, z czasem różowieją, nasycenie kolorem staje się coraz mocniejsze aż do różnych odcieni czerwieni. Ich tonacja jest niepowtarzalna, zależy od cech podłoża, wilgotności czy temperatury, a ich ciężar powoduje, że pędy miewają tendencję do lekkiego przewieszania się.

Odmiana licencjonowana, wyhodowali ją we Francji bracia Jean, Thierry, Eric Renault w wyniku kontrolowanego skrzyżowania różnych siewek Hydrangea paniculata Unique i w roku 2005 wprowadzona została na ogrodnicze salony. W 2006 roku zdobyła brązowy medal na targach Plantarium w Holandii, w kolejnym zwyciężyła w konkursie Innovert we francuskim Angers, a w USA uznano ją za najlepszą premierą roku 2011.

Warunki uprawy:

Stanowisko – odpowiadają jej miejsca zarówno słoneczne jak i pół cieniste. Z uwagi na wielkość kwiatostanów dobrze jeśli rośnie w zaciszu, osłonięta od porywów wiatru.

Gleba – lubi podłoże żyzne, ze sporą zawartością składników próchnicznych i lekko kwaśnym odczynie oraz dość wilgotne, szczególnie w fazie kwitnienia.

Gwarantowana mrozoodporność na poziomie około -28°C. Doświadczenie ogrodników wskazuje, że zimuje z powodzeniem bez okrycia na większości terenów naszego kraju. Zalecane jest mocne cięcie pędów w celu ich wzmocnienia i zintensyfikowania kwitnienia.

Rewelacyjnie wygląda jako soliter na reprezentacyjnym skwerze. W grupie kilku sztuk tworzy barwny, dekoracyjny szpaler, jako roślina dalszego planu fantastycznie urozmaica ogrodowe rabaty.Hortensja na pniu ukorzeniona w doniczce C -5 , wysokość pnia ok. 80,100 cm. , o ładnie rozwiniętej koronie


.

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Liriope Gold Banded - Liriope muskari Gold Banded

Cena: 30.00 PLN

Otwórz opis produktu

Azalia japońska Georg Arends-Azalea japonica Georg Arends

Cena: 30.00 PLN

Otwórz opis produktu

Hortensja bukietowa GREAT STAR Le Vasterival - Hydrangea paniculata Great Star PBR na pniu

Cena: 235.00 PLN

Otwórz opis produktu

Palma mrozoodporna- Trachycarpus fortunei

Cena: 75.00 PLN