Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Szałwia New Dimension Blue -Salvia New Dimension Blue

Cena: 18.50 PLN
Nasza cena: 16.50 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Trawa pampasowa biała

Trawa pampasowa biała
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:29.00 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Trawa pampasowa należy do traw ornamentowych o imponującym wyglądzie.Piękna jest przez cały lato do końca jesieni.
Zwana również okolczem srebrzystym lub kortaderium pampasowym. Choć w naszych warunkach jest wymagająca to jej imponujące rozmiary i widowiskowe kwiatostany sprawiają, że każde miejsce staje się wprost magiczne.

Formuje ogromne, o wysokości około 60 cm, zwarte, kaskadowe kępy mnóstwa sztywnych, przewieszających się łukowato liści. Blaszki długie nawet na 2,5 m, smukłe, spiczasto zakończone i o brzegach z drobnymi, ostrymi ząbkami. Przybierają kolor żywej zieleni z niebieskawym odcieniem.

Szczególnie atrakcyjna staje się jesienią, kiedy to we wrześniu ponad listowie wznoszą się na smukłych, prostych pędach fenomenalne kwiatostany o długości dochodzącej do 0,5 m. Fantastyczne wiechy przybierają aksamitnie lśniący, biały kolor, urokliwie połyskują w promieniach słońca kołysane podmuchami wiatru. Te puszyste pióropusze wznoszą się około 2 m wzwyż, stając się niebanalną atrakcją również po zasuszeniu.

Pochodzi z pampy – trawiastych terenów położonych w Ameryce Południowej. Szalenie popularna w europejskich ogrodach stała się w epoce wiktoriańskiej, wówczas to rozpowszechniono ją w ogrodniczym świecie.

Warunki uprawy:

Stanowisko – potrzebuje przede wszystkim miejsca słonecznego i ciepłego. Nie lubi tłoku, a jednocześnie nie powinna być narażona na silniejsze podmuchy wiatru.

Gleba – odpowiadają jej ziemie zasobne, żyzne, o dobrej przepuszczalności i wysokiej zawartości wapnia.

Wymaga odpowiedniego zabezpieczenia przed niskimi temperaturami i wilgocią. Około 40 cm nad ziemią zaleca się związanie kępy, przycięcie i okrycie np.: słomą, a następnie nałożyć należy folię, tak by spływająca woda nie zalewała korzeni. Na wierzch warto usypać jeszcze jedną warstwę chroniącą przed zimnem. Egzemplarze w donicach przenosimy do jasnych pomieszczeń.

Jako soliter będzie stanowiła nie lada ciekawostkę w najbardziej reprezentacyjnych miejscach. Świetnie sprawdza się w aranżacjach nowoczesnych, do zdobienia otoczenia wokół budynków o awangardowych bryłach. Niepowtarzalny klimat wprowadzi nad ogrodowymi akwenami a na kwiatowych rabatach będzie okazałym tłem dla mniejszych, najlepiej wielobarwnie kwitnących bylin.

Roślina ukorzeniona w doniczce 3,5 l , wysokość ok.80 cm.
opr.PL

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Buk pospolity Czarny Łabędź - Fagus sylvatica Black Swan

Cena: 155.00 PLN

Otwórz opis produktu

Hortensja ogrodowa Hopcorn Blue HOVARIA

Cena: 45.00 PLN

Otwórz opis produktu

Ostrogowiec czerwony - CENTRANTHUS RUBER

Cena: 10.50 PLN

Otwórz opis produktu

Klon palmowy Orange Dream - Acer palmatum Orange Dream

Cena: 76.00 PLN