Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Robinia ® TWISTY BABY - Robinia ® Twisty Baby

Cena: 59.00 PLN
Nasza cena: 59.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Trawa pampasowa różowa

Trawa  pampasowa różowa
Cena brutto za sztukę:29.00 PLN
Nasza cena za sztukę: 29 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Trawa pampasowa należy do traw ornamentowych o imponującym wyglądzie.Piękna jest przez cały lato do końca jesieni.Jest świetnym elementem architektonicznym jak i kolorystycznym w każdej kompozycji. Osiąga niemal monstrualne rozmiary, przybiera urokliwy pokrój i pięknie kwitnie stanowiąc nie lada gratkę dla wszystkich miłośników traw.

Popularna, duża roślina tworząca majestatyczną, kępę o wysokości około 50 cm. Długie na ponad 2 m, wąskie liście wyginają się łukowato i układają na kształt fontanny. Blaszki mają zielono-niebieskawy kolor, spiczaste wierzchołki i gęste, ostre ząbki na obrzeżeniach.

Od września ponad trawiastą kępę wyrastają smukłe, strzeliste pędy o wysokości około 2 m. Ich szczyty wieńczą fantastyczne, puszyste kwiatostany o pastelowo różowym ubarwieniu. Są bardzo okazałe, bo o długości nawet do 0,5 m i niezwykle dekoracyjne – jedwabiście lśnią w słońcu, a falując na wietrze dyskretnie szumią.

W naturze jest elementem flory pampy, czyli ogromnych obszarów stepowych łąk Ameryki Południowej. Jej ogromne walory dekoracyjne sprawiły jednak, że już w XIX wieku rozpowszechniono ją w europejskich ogrodach.

Warunki uprawy:

Stanowisko – lubi miejsca jasne, ciepłe i słoneczne. Warto jednak posadzić ją na stanowisku osłoniętym od podmuchów wiatru, by nie była narażona na uszkodzenia.

Gleba – trzeba zapewnić jej podłoże żyzne, o dobrej przepuszczalności i najlepiej zasadowym odczynie.

Niezbędna jest jej właściwa osłona przed zimą. Kępę należy związać i ściąć na wysokości 30 – 40 cm nad ziemią, okryć np.: liśćmi i nałożyć folię, tak aby bryła korzeniowa nie była zalewana, a następnie obsypać jeszcze jedną warstwą izolującą. Okazy w skrzyniach zaleca się umieścić w widnych i chłodnych pomieszczeniach.

Niezwykle oryginalny egzemplarz do samodzielnego wzrostu na reprezentacyjnych trawnikach. Doskonale sprawdzi się jako żywy parawan do przesłonięcia murów lub miejsc odpoczynku, w których dodatkowo swym szumem wprowadzi spokojny nastrój. Jeśli zadbamy o odpowiednio dużą donicę możemy uprawiać ją na tarasie – będzie niewątpliwie obiektem zazdrości w miejskiej zabudowie. W dużych ogrodach można z powodzeniem wkomponować ją na kwiatowe rabaty, a na brzegu oczka wodnego stworzy bajeczny pejzaż. Kwiatostany chętnie wykorzystywane przez florystów.


Cena obejmuje 1 sztukę sadzonki ukorzenionej w doniczce C-4 o wys. ok 80cm.
opr.PL

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Buk pospolity Czarny Łabędź - Fagus sylvatica Black Swan

Cena: 155.00 PLN

Otwórz opis produktu

Sosna wejmutka Himmelblau- Pinus strobus Himmelblau

Cena: 115.00 PLN

Otwórz opis produktu

Kalina japońska Cascade szczepiona na pniu 60 cm - Viburnum plicatum Cascade

Cena: 135.00 PLN

Otwórz opis produktu

Schizachyrium miotlaste The Blues - Schizachyrium scoparium The Blues

Cena: 25.00 PLN