Towar dnia - OKAZJA

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Akebia pięciolistkowa- Akebia quinata

Akebia pięciolistkowa- Akebia quinata
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:32.00 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Wyjątkowo dekoracyjne pnącze o silnym wzroście- roczny przyrost ok 1 m.Osiąga wysokość do 6 m.
Liście półzimozielone - opadają przy bardzo silnych mrozach. Bardzo dekoracyjne swym wyglądem przypominają liście koniczyny złożone z 5 ciemnozielonych listków.
Pędy młode fioletowe, potem brązowe, silnie owijające się wokół podpór.
Okres kwitnienia przypada na maj,czerwiec kwiaty są dwukolorowe - żeńskie czekoladowe,
męskie różowe pięknie pachnące winem i cynamonem .
Ozdobne są również owoce, przypominające kształtem parówki w kolorze jasnofioletowym.

Akebia jest szybko rosnącym (przyrasta rocznie 1-3 m) pnączem osiągającym od 6 do 10m oraz semi-wiecznie zieloną, co oznacza że w łagodne zimy nie traci ona swoich liści. Gałęzie Akebii są cienkie i elastyczne, owijają się one wokół podpór – dlatego dobrze jest podstawić jej np. ażurową kratownicę. Liście złożone z 5 eliptycznych listków, bardzo atrakcyjne wizualnie.
Kwiaty mają delikatnie słodki zapach wanilii i kwitną w maju-czerwcu. Na tej samej roślinie występują kwiaty męskie i żeńskie pogrupowane są w długich, zwisających w dół gronach. Żeńskie kwiaty są bardziej u podstawy grona, podczas gdy męskie są na jego szczycie (czyli na samym dole). Żeńskie są ciemnoczerwone lub purpurowe o 3 dużych płatkach w symetrii promienistej i 9 bardzo grubych i fioletowych słupkach z czerwonym krańcem - cały żeński kwiat zdecydowanie ma „nieziemski” wygląd. Męskie są blado różowe i mniejsze. Kwiaty Akebii kwitną na starszych pędach w maju-czerwcu. Najlepiej posadzić dwa osobniki Akebii, aby mogło dojść do wzajemnego zapylenia krzyżowego.
Owoce są nietypowe, podłużne i otwarte, o 8-10 cm długości i grubości 4 cm, zakrzywione o barwie fioletowo-niebieskiej, jadalne (używane w Chinach jako farsz do mięsa), dojrzewają w październiku-listopadzie.

Pochodzi z Chin, Korei i Japonii, gdzie jest rośliną leczniczą. Introdukowana w wielu miejscach na świecie, w USA, Nowej Zelandii rośliny Akebii adaptują się i dziczeją w lokalnych ekosystemach.
AKEBIA - nazwa zwyczajowa CZEKOLADOWE WINO.

Zastosowanie:
Główne zastosowanie Akebii odsłonięte od wiatru ogrody przydomowe, balkony i tarasy. Można ją uprawiać w dużych pojemnikach. Ciekawą propozycją są także wieczniezielone sufity z udziałem Akebii – wymaga to utworzenia wiszącej ażurowej konstrukcji w zacisznym i słonecznym miejscu, po którym Akebia mogłaby się wspiąć.

Warunki uprawy:

Roślina niewymagająca i odporna. Dobrze jest jednak młodsze rośliny okrywać na zimę – starsze radzą sobie już bez osłon. Aby uniknąć plątaniny pędów należy ciąć młode, tegoroczne pędy w czasie kwitnienia Akebii, tylko 1/3 długości pędów. Z powodu kwitnienia na starszych pędach, nie spowoduje to utraty atrakcyjnych kwiatów.

Stanowisko słoneczne lub półcieniste. Gleba przeciętna, próchnicza i lekko kwaśna, przepuszczalna.

Przedmiotem sprzedaży jest sadzonka o wysokości
ok.80 cm ukorzeniona w pojemniku 2,5 litrowym.

Minimalna cena w ostatnim miesiącu wynosiła 27 zł.

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Kalina angielska na pniu 160 cm -Viburnum carcephalum na pniu

Cena: 190.00 PLN

Otwórz opis produktu

Heptakodium chińskie -Heptacodium miconioides

Cena: 230.00 PLN

Otwórz opis produktu

Hortensja bukietowa Lime Light na pniu -Hydrangea paniculata Lime Light

Cena: 135.00 PLN

Otwórz opis produktu

Hortensja bukietowa GREAT STAR Le Vasterival - Hydrangea paniculata Great Star PBR

Cena: 45.00 PLN