Towar dnia - OKAZJA

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Surmia, Katalpa na pniu- CATALPA BIGNONIOIDES Aurea

Surmia, Katalpa na pniu- CATALPA BIGNONIOIDES Aurea
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:260.00 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Drzewo o nieco egzotycznej urodzie – ciekawy pokrój, oryginalne, duże liście i efektowne kwiaty robią niesamowite wrażenie. Ma swoje wymagania i w pierwszych latach trzeba ją zabezpieczyć przed nastaniem mrozów, ale odwdzięczy nam się rewelacyjnym widokiem.

Odmiana dorastająca finalnie do nieco ponad 10 m wysokości. Rozgałęzia się bardzo nisko nad ziemią, formując gęstą, niezwykle szeroką, rozłożystą koronę o średnicy blisko 10 m i lekko spłaszczonym, kulistym kształcie. Pędy grube i sztywne, ale dość łamliwe, te starsze, podobnie jak pień okryte jasno brązową korą.

Liście atrakcyjne, bardzo okazałe, długości do 25 cm. W zarysie sercowate, o gładkich obrzeżeniach i krótkich, ostrych wierzchołkach. Z pąków wybijają późno, bo dopiero z końcem wiosny, podbarwione są wówczas purpurą. Szybko zmieniają kolor na złocisty, później stają się żółtozielone i opadają jako jedne z pierwszych w ogrodzie.

Kwiaty również dekoracyjne, całkiem spore bo o średnicy około 4 cm. Mają dzwonkowaty kształt o wywijających się i mocno fryzowanych brzegach płatków. Białe, wewnątrz z drobnym, purpurowym nakrapianiem i dwiema żółtymi plamkami. Rozwijają się na przełomie lipca i sierpnia na końcach tegorocznych pędów, zebrane w stożkowate wiechy długości do 35 cm.

Z początkiem jesieni wytwarza owoce mające postać cienkich ponad 20-centymetrowych strąków, stanowiących nie lada ozdobę zimowego krajobrazu.

Odmiana wyselekcjonowana już w 1877 roku we Francji, najprawdopodobniej z drzewa fasolowego „Golden Indian bean tree”. W 1993 roku wyróżniona prestiżową nagrodą Award of Garden Merit przez Brytyjskie Królewskie Towarzystwo Ogrodnicze.

Warunki uprawy:

Stanowisko – lubi miejsca słoneczne, jasne, z uwagi na okazałe liście i dość kruche pędy warto, by miejsce wzrostu było zaciszne, osłonięte od porywów wiatrów.

Gleba – potrzebuje ziemi głębokiej, żyznej, o wysokim poziomie wilgotności i dobrej przepuszczalności.

Dorosłe okazy zimują w naszych warunkach bez uszkodzeń, jednak te młode są wrażliwe na spadki temperatury i zaleca się je okryć w pierwszych latach uprawy. Tolerancyjna wobec zanieczyszczeń powietrza, dobrze znosi również słabe zasolenie.

Polecana jako soliter na trawiaste skwery. W kompozycjach wielogatunkowych będzie ciekawym akcentem pokrojowym i kolorystycznym. Sprawdzi się jako żywa, zielona dekoracja nowoczesnych osiedli i terenów rekreacyjnych.


Oferowana do sprzedaży roślina sześcioletnia, ma wysokość ok. 200-220 cm , ukorzeniona w doniczce C-15, obwód pnia 10-12 cm.
Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Dereń kousa Bultinck Giant Flowers - Cornus kousa Bultinck Giant Flowers

Cena: 650.00 PLN

Otwórz opis produktu

Hortensja bukietowa Sundae Fraise ® Rensun - Hydrangea Sundae Fraise ® Rensun

Cena: 35.00 PLN

Otwórz opis produktu

Funkia Venus - Hosta plantaginea Venus

Cena: 34.00 PLN

Otwórz opis produktu

Hortensja bukietowa GREAT STAR Le Vasterival - Hydrangea paniculata Great Star PBR

Cena: 45.00 PLN