Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Rdest Auberta - Polygonum Aubertii

Cena: 24.00 PLN
Nasza cena: 17.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Pęcherznica czarna Diabolo - Physocarpus opulifolius Diabolo

Pęcherznica czarna Diabolo - Physocarpus opulifolius Diabolo
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:36.00 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Ciekawy i ładny krzew o ciemnopurpurowych liściach. Liście z metalicznym połyskiem, do 13cm długości, ciemno czerwone przez cały okres wegetacji. Dzięki swej barwie niezwykle atrakcyjne. Lepiej wybarwiają się na stanowiskach słonecznych, ale roślina dobrze znosi także półcień.
Krzew o zaokrąglonym pokroju, główne pędy sztywne i wyprostowane, boczne cieńsze i przewisające. Osiąga wysokość 3m przy podobnej szerokości. Roczny przyrost wynosi 30-40cm.
Kwitnie w czerwcu i lipcu. Kwiaty kremowobiałe, zebrane w baldachowate kwiatostany, o szerokości 5cm. Gęsto rozmieszczone na całej długości pędów, malowniczo kontrastują z ciemnymi liśćmi.
Owoce podobne do pęcherzyków, stąd nazwa pęcherznica.
Zimą, gdy opadną liście, na starszych gałęziach widać ciekawie złuszczającą się korę, odsłaniającą kilka warstw w kolorach czerwieni do jasnego brązu.
Bardzo efektowna roślina, dzięki czerwonym liściom idealnie nadaje się jako kolorowy akcent wśród zieleni.

Physocarpus opulifolius Diabolo to odmiana otrzymana przez H.T. Schadendorfa w Ellerbek, w Niemczech, w 1993 roku.

Pęcherznica zasługuje na specjalną uwagę wśród krzewów ozdobnych. Jest uprawiana ze względu na dużą uniwersalność, wysokie walory ozdobne oraz małe wymagania uprawowe, w krótkim czasie znacznie zyskała na popularności.

Pęcherznica jest rośliną ozdobną, która efektownie wygląda jako soliter. Wykorzystywana jest do zakładania żywopłotów - nieformowanych i strzyżonych. Szczególnie dobrze wyglądają żywopłoty z odmian żółtych i czerwonych, posadzonych naprzemiennie. Ze względu na małe wymagania stosuje się do obsadzania nieużytków w zieleni miejskiej. Roślina miododajna, polecana do ogrodów wiejskich i naturalistycznych.

Warunki uprawy.
Roślina nie posiada żadnych specjalnych wymagań co do podłoża i stanowiska, choć liście ładniej się wybarwiają na stanowiskach słonecznych.
Odporna na mróz, suszę, wiatry oraz miejskie zanieczyszczenia powietrza.
Nie jest podatna na choroby oraz szkodniki.
Można ją przycinać, jeśli nie chcemy aby za bardzo się rozrosła. Wtedy się zagęści i będzie jeszcze bardziej dekoracyjna. Zabieg ten wykonujemy po kwitnieniu, jesienią.Oferowana do sprzedaży roślina jest ukorzeniona w doniczce C-5 , ma wysokość ok.100 cm


Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Akant miękki - Acanthus mollis Whitewater

Cena: 39.00 PLN

Otwórz opis produktu

Pęcherznica kalinolistna Little Angel® - Physocarpus opulifolius Little Angel®

Cena: 34.00 PLN

Otwórz opis produktu

Kalmia szerokolistna Ginkona-Kalmia latifolia Ginkona

Cena: 135.00 PLN

Otwórz opis produktu

Ciemiernik Blue Lady- Helleborus × hybridus Blue Lady

Cena: 33.50 PLN